Where Is Jerry, Cisza Nocna, Pretty Scumbags, Coco Bongo

Koncerty, Gdynia

Data 24.01.2014 20:00
Miejsce Desdemona
Adres Antoniego Abrahama 37
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 zł

Where is Jerry daje znać, że istnieje, rozwija się i jest wart zainteresowania. Mały, ale spójny skład, który radzi sobie z robieniem oryginalnych, przebojowych i zwracających na siebie uwagę utworów. Obraca się wokół alternatywnych gatunków gitarowej muzyki. A zupełnie otwarcie: Where is Jerry grają tak, jakby Pearl Jam wciąż istniał, a Mudhoney święcił tryumfy.

Where is Jerry:

 • Przemysław Loose, Bozo - wokal, gitara
 • Mateusz Kunicki, Vreen - bas, wokal
 • Tomasz Bedynek, Tombe - perkusja

Wydana właśnie EP-ka "10 Day Langfuhr Forecast" w ciągu 14 minut potrafi zadziwić różnorodnością i nieokiełznaną żywiołowością. Uwaga: produkt zawiera również rozczulające romantyzmem wstawki.

 • whereisjerry.pl
 • www.facebook.com/WhereidJerry
 • www.youtube.com/watch?v=yKzkbePOQ6s&feature=em-upload_owner

Cisz Nocna

Cisza Nocna - zespół założony został pod koniec 2011 roku przez 5 kumpli z jednego podwórka z Gdyni Grają muzykę z pogranicza zimnej fali, cięższego rocka i postpunku. W lutym roku 2013 wygrali IV Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych "Musical Youth". Dzięki tej wygranej zdobyli szanse na nagranie swojej pierwszej epki w studiu Radia Gdańsk.

 • www.facebook.com/CiszaNocna

 • Coco Bongo (Rockandroll/Rockabilly)

Zespół Coco Bongo powstał przypadkiem z 3 ludzi którzy po prostu chcieli robić muzykę. Nie ma specjalnych wzorców dla muzyki jaką grają. Jednakże, gdzieś tam delikatnie wzorują się na starych rockandrollowych brzmieniach z lat 60 zmieszanych z współczesną muzyką rockową, alternatywną i punkową.

Za ciemnymi okularami ukrywają się ludzie chcący zapełnić lekko zadymioną spelunkę i dać wejść w lekki trans swoim słuchaczom.

Skład:

 • Tomek Bushmansky - gitara, łabędzi śpiew
 • Przemas - perkusja
 • Rurza - Bas

bushman182.wrzuta.pl/katalog/14pj6dwnQUh/coco_bongo_-_rockngo_demo

Pretty Scumbags

Powstali w listopadzie 2010 roku przez połączenie byłych członków nie istniejących już trójmiejskich zespołów. "Na pewno naszą główną inspiracją jest rock 'n' roll - taki, jakim był w latach 60-tych. Mamy tu na myśli zarówno mainstreamowe zespoły, jak i te mniej znane, garażowe. W latach 60-tych inspiruje nas połączenie energetycznej muzyki z psychodelą, rock'n'rollowa taneczność i bluesowa melancholia. Zachwyca nas brud tych nagrań, ich niedoskonałość. Taka też do pewno stopnia jest właśnie nasza muzyka". Zespół tworzy wokalista i gitarzysta Jan Sienkowski, perkusista Nikolas Damianos oraz basista David Gumoś.

W październiku 2012 roku zostali wybrani przez Nadbałtyckie Centrum Kultury do udziału w międzynarodowym projekcie "Stage Europe Network". Pojechali na tydzień do Norwegii, gdzie z muzykami z 6 krajów Europy brali udział w warsztatach muzycznych.

W ciągu swojej działalności zespół wydał dwie EP-ki - Dorian Gray (2011) i She Said (2012), a także zagrał ok. 40 koncertów w Trójmieście i okolicach.