Trans Syberia, Vidian, T'ien Lai, Etamski

Koncerty, Gdynia

Data 18.01.2014 19:00
Miejsce Desdemona
Adres Antoniego Abrahama 37
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 zł

Trans Syberia to szum syntezatorów, przesterowanych bitów i przestrzennych gitar połączonych w dusznej atmosferze dronowych kompozycji. Projekt powstał w roku 2010, w jego skład wchodzą Krzysiek Wroński (elektronika, bas, bębny) oraz Joanna Kucharska (gitara). Zespół koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, w ramach festiwalu Sound Around.

  • soundcloud.com/trans-syberia
  • transsyberia.bandcamp.com

Vidian

Vidian to formacja operująca w szeroko pojętym ciężkim gitarowym graniu inkorporując do swojej muzyki zarówno post-metalowe przestrzenie jak i ciężar charakterystyczny dla sludge. W 2011 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album "Irrelevant Nonsense Machine Element". Dzielili scenę z takimi wykonawcami jak m.in. Black Tusk, Blindead, Obscure Sphinx, Tides from Nebula, At the Soundawn. Ich znakiem rozpoznawczym są bardzo energetyczne koncerty.

www.facebook.com/VidianPoland

T'ien Lai

T'ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka - w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy "niebiańska muzyka". T'ien Lai to masy pogłosów, szumów radiowych i lawiny dronów, z których wyłaniają się rytmy, harmonie, a czasem i piosenki. T'ien Lai to miejskie demony, których wybryki mają zaburzać ustalone hierarchie i porządki społeczne, polityczne i ekonomiczne. Duet Kuba Ziołek i Łukasz Jędrzejczak zaprasza do wzięcia udziału w miejskim rytuale wyzwolenia i nieporządku, w którym kicz i cepelia przenikają się ze świętością i prawdą, tworząc nierozerwalny związek.

www.facebook.com/tienlai26

Etamski

Przemysław Etamski (Wł. Przemysław Jankowiak) Urodził się i wychował w Szczecinie, obecnie mieszka w Trójmieście. Występuje w duetach z Robertem Piernikowskim (SYNY) oraz z perkusistą Pawłem Szpurą (RAW), jest pomysłodawcą labelu Latarnia, który obecnie współtworzy z Wojciechem Krasowskim. Jego styl ciężko sklasyfikować. Etamski kreatywnie balansuje między improwizacją, eksperymentalną elektroniką i samplingiem, nie odcinając się tym samym od hiphopowych korzeni. Plastycznie operuje detalami, skrupulatnie budując bardzo organiczne, przestrzenne brzmienia. Nie stroni od melodii i rytmu, ale często je przełamuje utrzymując cały czas słuchacza w skupieniu. "Tworząc, czuję się trochę jak dziecko pogrążone w jakiejś kreatywnej zabawie. Dziecięca wrażliwość to coś, co zawsze bardzo ceniłem i nie chciałem tego stracić. Myślę, że chęć zachowania tego mocno osadziła się w mojej podświadomości"

Jako Etamski wydał do tej pory trzy płyty (ostatnią - Lovely Interstellar Trip w 2012 roku), grał m.in. na festiwalach Unsound, Transvizualia, Jazz Jantar, Multiplace oraz supportował takich artystów jak Fennesz, The Necks czy Moritz Von Oswald Trio. "Wyobraźnia muzyczna Etamskiego jest przestrzenna, jest przy tym precyzyjny jak architekt budującego się miasta." (Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza)

"Bez dwóch zdań Etamski wyrósł na jedną z najciekawszych postaci rodzimej elektronicznej sceny!" (Łukasz Iwasiński, Aktivist)

"Kawał intrygującej muzyki na światowym poziomie." (Maciej Kaczmarski, Nowamuzyka.pl)

  • www.latarniarecords.pl
  • www.etamski.com
  • www.etamski.bandcamp.com
  • www.facebook.com/etamskimusic