WOŚP w Klubie Bunkier

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 12.01.2014 15:00
Miejsce Bunkier
Adres Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich chcących wesprzeć Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy do naszego klubu w dniu 12.01.2014. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was niesamowitą ilość muzycznych atrakcji.

Specjalnie dla Was zagrają:

SCENA KONCERTOWA:

TETRIX: Elektro Rock/Punk

To projekt dwóch muzyków z Gdyni. Tworzy go LamaDżo oraz GB. Grupa funkcjonuje od ponad roku, ma za sobą około 30-stu występów na terenie Pomorza oraz dalszych zakątków kraju. "Zespół" związany jest z gdyńską Osadą Muzyczną, bytującą na zapomnianych terenach polskich kolei, gdzie nagrano i skomponowano całkiem niedawno utwory demo pod postacią epki "Pig House" oraz parę singli, czekających na pierwszy pełnometrażowy krążek. Tetrix to połączenie, prostego, gitarowego grania z elektroniką wypuszczoną wprost z komputera, przedstawioną jako synteza hałaśliwych dźwięków z podkładami perkusyjnymi. Tak zwany "rokendrol XXI wieku"? Zapraszamy na koncerty.

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/tetrixband

MACHINA: Dub Core/Punk

Młody i jednocześnie w pełni profesjonalny malborski zespół, który eksperymentując z muzyką stworzył pozytywną dub-corową energię połączona z punkowym uderzeniem. Machina to niesamowicie przydatne urządzenie, dostarczające niezbędnego doładowania na każdy dzień. Już niedługo będzie o nich naprawdę głośno!!!

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/pages/Machina/366131280137585

FUNKLOOPY: Funk/ Soul/Rap

Projekt zrzeszający grupę muzyków od 2007 roku. Wspólne zainteresowania funkiem zaowocowały pierwszą płytą pod pierwotnym tytułem "Radiofrendli", którą można było usłyszeć w sierpniu 2009 roku na portalach promujących. Po rozpoczęciu współpracy z Maximus Media, produkcja ujrzała światło dzienne w formie krążka. W tej chwili całość można odtworzyć na kanale youtube - dwazeratv. Produkcją zajął się dobrze znany producent - Sir Michu. Autorem tekstów natomiast był trójmieski raper Tomasin (http://www.facebook.com/Tomasin00) reprezentant ekipy Dwazera jak i Ziomboi kliki. Na płycie "Radiofrendli" można miedzy innymi usłyszeć: Braha, Michała Góreckiego na gitarze basowej, Michała Sasinowskiego na saksofonie oraz Dj'a Wojaka. Okładke zaś przygotował Dycha obrazując soczysty i świerzy klimat płyty. Po wyjeżdzie jednego z głownych założycieli zespołu Sir Micha, zespół przerywa dalszą działalność.

Pod koniec roku 2012 dzięki inicjatywie Michała Sasinowskiego, Funkloopy wracają do wspólnego tworzenia, powiekszając przy tym skład zespołu. Prócz sekcji - Perkusja (Sławek Koryzno), gitara basowa (Piotr Gierszewski), gitara (Michał Zienkowski) Instrumenty klawiszowe (Arek Krawiel, Michał Ciesielski), będzie można usłyszeć instrumenty dęte takie jak: Saksofon altowy/Baryton (Michał Sasinowski), Saksofon tenorowy (Michał Jan Ciesielski), Trąbka (Dawid Lipka, Emil Miszk). Za wokal/rap w dalszym ciągu odpowiedzialny jest Tomasin. W tej chwili skład Funkloopów liczy 10 osób i od grudnia 2012 roku trwają prace nad kolejną funkową produkcją z Trójmiasta.

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/Funkloopy

BUBBLE CHAMBER: Live Electo /Dub

Zespół powstał w 2011 roku w Trójmieście. Porusza się w obszarze muzyki elektronicznej, garściami czerpiąc z estetyki dubstepu i drum'n'bass, utwory rozpisując na żywe instrumenty. Miejscami transowi, by zaraz zawrócić w stronę dubu i breakbeatów, nie pozwalają słuchaczom na nudę. "Bańki" lawirują między gatunkami, nie pozostawiając nikogo obojętnym na ciężkie basowe wobble i perkusyjne improwizacje.

Dotychczas BUBBLE CHAMBER dzieliło scenę z takimi gwiazdami jak: Peaches, Dub FX, Ez Rollers, Miloopa. W styczniu 2012 r. zespół wydał debiutancką EP "Live @ S.F.I.N.K.S 700", która została ciepło przyjęta przez krytyków i publiczność. Płytę promuje singiel Atomos.

NAGRODY:

 • Zwycięzcy II edycji konkursu "T-Mobile Zrób Głośniej!"
 • Zwycięzcy "Zrób Głośniej! na T-Mobile Nowe Horyzonty"
 • Zwycięzcy "KMPZR Ostroda Reaggae Festival"
 • Reprezentacja Polski na Stage Europe Network 2012 w Delft, w Holandii
 • Finaliści "Zrób Głośniej na Electronic Beats"
 • Finaliści "V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej Dobremiastock"

Więcej o zespole: www.facebook.com/bubblechamber www.youtube.com/watch?v=hTsvfCIUHCQ

BRAHU: Rap

Jest obecny w polskim hip-hopie od 1996 roku, kiedy to zrobił pierwszy bit. W 1997 roku założył grupę raperską Rapsod. W 1999 r. razem z tym składem, nagrał nielegal pt. "Los melinos", był to wówczas jeden z głośniejszych nielegali w trójmiejskim podziemiu. Współpracował głównie z ludźmi z trójmiejskiego podziemia m.in Deluks, Ice Man, Calvo, Tuk, Riposta, Eli, dj Pmt, Tomaszyna, Pliq, RDW.

Brahu w 2007 roku nakładem Vabank Records wydał solową płytę pt. Wchodzę do gry, na której wystąpili gościnnie Peja, RDW, Kear. Nagrał również trzy teledyski zatytułowane Mój rap (w którym zaznaczył swoje przywiązanie do Gdańska), "Miejska giełda", na którym gościnnie wystąpili Peja i RDW (single z solowej płyty) oraz remiks z hitu Sokoła i Pona "Uderz w puchara".

W 2008 z zespołem DwaZera wydał mixtape Browar się leje kwiaty się palą. 28 marca 2011 roku miała miejsce premiera drugiego solowego krążka pt. "Chaos". Album wydany został nakładem Prosto Label. Płytę promują cztery teledyski do utworów: "Szybkie życie", "Mimo wszystko" gościnnie: VNM, "Jedno niebo" gościnnie: ZIP Skład oraz "Kolejny dzień, kolejny problem".

Więcej o zespole:

www.facebook.com/brahubrat

MAJESTIC: Reggae/Ska

Muzyka Majestic to mieszanka pulsacyjnego reggae i żywiołowego ska z żywą sekcją dętą. Zespół istnieje od 2004 roku; od tamtego czasu mamy na koncie ponad 350 koncertów w całej Polsce. Największym sukcesem zespołu jest wygrana na Ostróda Reggae Festiwal 2006 (największy festiwal reggae w Polsce). Inne sukcesy to liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich przeglądach (Sopot, Gdańsk, Kętrzyn, Tczew, Stalowa Wola, Poznań, Malbork, Mława), a także 2. miejsce w konkursie Polskiego Radia BIS "Bislista" (2006).

W maju 2009 wybrano nas do reprezentowania Polski na dwóch międzynarodowych festiwalach w Niemczech (Detmold) i Anglii (Liverpool), które odbyły się latem 2009. Możemy poszczycić się rónież udziałem na wielu krajowych festiwalach: Nie Zabijaj (2006), Reggae na Piaskach (2007), Reggae nad Wartą (2007), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Afryka (2007), Slot Art Fest (2006), Metropolia Jest Okey (2007, 2008, 2009), Festiwal Przeciwko Nietoler ancji i Przemocy (2005, 2008), Reggaeneracja (2008) i wielu innych). W 2006 roku ukazało się "Promo 2006", o którym można było przeczytać wiele ciepłych recenzji (m.in. Free Colours).

W 2007 roku ukazała się nasza debiutancka płyta "roop rege". W lutym 2010 odbyliśmy bardzo dobrze przyjętą mini trasę po Niemczech (4 koncerty). Wiemy, że są one początkiem koncertowania za granicą. Dwukrotnie zespół był wybierany do finałowej stawki w eliminacjach do zagrania na Przystanku Woodstock. Utwory Majestic gościły na antenie Radia BIS, Jedynki PR, Trójki PR, Radia Olsztyn, Radia Gdańsk, Radia Koszalin, Radia Białystok, PiK i wielu innych. Półfinalista Must Be The Music.

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/majesticreggae

SCENA SOUNDSYSTEM:

MACK - MASH UP:

MACK - Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep - Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach - New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate-ów. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/mashup.records

PANDADREAD SOUND SYSTEM/ BRATRAT:

PANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami.Reprezentantem w/w formacji będzie Bratrat - wychowany na Kaszubach selektor i operator trójmiejskiego Pandadread Sound System, od prawie 10 lat aktywnie promujący muzykę odwołującą się do najgłębszych korzeni. Jego selekcja to przede wszystkim ciężko podane najpiękniejsze melodie jamajskiego roots reggae i bezkompromisowe brzmienia współczesnych brytyjskich produkcji dub.

Więcej o zespole:

 • www.facebook.com/pandadread