WOŚP 2014-Kuźnia Wodna

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 12.01.2014 10:39
Miejsce Kuźnia Wodna
Adres ul. Bytowska 1A
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

W tym roku już po raz dziesiąty Kuźnia Wodna w Oliwie uczestniczy w finale WOŚP i tak jak w latach poprzednich impreza w kuźni odbywa się pod hasłem "Serce Kowala''. Będziemy kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali i . Żelazne serce kuźni czyli młot będzie bił dla ratowania ciężko chorych dzieci i nie tylko.

Swój udział jako wolontariusze zgłosili: Kowal Oliwski, Rycerzy z Oliwskiej Drużyny najemnej "Inogici oraz kompania Kaperska, Youngtimers Trójmiasto, Żółte tablice.pl, Classic Moto Story,FSO-Pomorze, Automobilklub Morski w Gdyni sekcja pojazdów zabytkowych , Lux -Zoppter , Luc Art Photo- Łukasz Boehnke ,Eco Car Detail ,.Galeria Pępowo-Muzeum Volkswagena , Motor House z Gdyni, Stowarzyszenie Przyjaciół Oliwy i nie tylko -wciąż czekamy na kolejne Wasze zgłoszenia!

Program: godz. 12:00 rozpoczęcie imprezy

 • 12:00 Prezentacja pracy urządzeń XVI- wiecznej kuźni wodnej w Oliwie prezentacja motocykli amerykańskich-Salon Motor House z Gdyni prezentacja pojazdów klubu Yougtimers Trójmiasto w tym : auta Porsche, BMW ,Opel
 • 12:30 -Licytacja na rzecz WOŚP
 • 12:45 -André Citroën człowiek z wizją-prezentacja Classic Moto Story

 • 13:00 - Pokaz walk rycerskich zorganizowany przez grupę rycerzy Drużyny najemnej Inogici oraz kampanię Koperską

 • 13:30 - Pokaz kucia stali oraz prezentacja kowalstwa artystycznego- Kowal Oliwski
 • 13:45 -14:00 - André Citroën człowiek z wizją-prezentacja Classic Moto Story - Pokaz pracy urządzeń wodnych Kuźni Wodnej -Licytacja na rzecz WOŚP

 • 14:00 prezentacja niesamowitych pojazdów z limitowanego kalendarza 2014 Moto-Gdańsk i okolicy autorstwa Luc Art Photo - Łukasz BOEHNKE

 • 14:30 Licytacja na rzecz WOŚP
 • 14:45 André Citroën człowiek z wizją-prezentacja Classic Moto Story

 • 15:00 Prezentacja pracy urządzeń XVI wiecznej kuźni wodnej w Oliwie Kowalstwo artystyczne -prezentacja Kowal Oliwski

 • 15:30 Licytacja na rzecz WOŚP

 • 16:00 -Zakończenie imprezy

Dodatkowe atrakcje:

Teren parkingu koło kuźni wodnej - 12-16 :00 prezentacja pojazdów zabytkowych Klubu Morskiego z Gdyni sekcja pojazdów zabytkowych - 12-16:00 -Możliwość przejażdżek samochodami terenowymi Lad -Rover zorganizowanymi przez wolontariuszy żółte tablice pl . - 12:16:00 Prezentacja pojazdów FSO Pomorze

Teren Kuźni Wodnej

 • 12-16:00 - planujemy również licytacje kiełbasek ,które będzie można piec w kowalskich piecach, oraz nabyć ciepłe napoje i grochówkę. Wszystko to również zasili budżet tegorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kuźni Wodnej .

Do puli licytacyjnej na rzecz WOŚP -2014 otrzymaliśmy od darczyńców:

Stowarzyszenie Przyjaciół Oliwy- Encyklopedię Gdańska Album o Sopocie Macieja Kosycarza

Luc Art Photo - Łukasz BOEHNKE - Kalendarze 2014 Moto-Gdańsk

Yougtimers Trójmiasta- Album ferrari,

Obrazy pojazdów kubańskich,

Rysunki samochodów z PRL

Puzzle 3D

Classic Moto Story- Czapeczki z logo citroena

Eco Car Detail - Bon na mycie samochodu

Kowal Oliwski Upominki kowalskie

Informacja dodatkowa:

Z uwagi na ewentualne złe warunki atmosferyczne lub z przyczyn nie zależnych od organizatorów program imprezy może ulec zmiany.

Do dnia 9 stycznia na adres [email protected] czekamy na chętnych wolontariuszy do pomocy podczas imprezy WOŚP Serce Kowala w kuźni Wodnej w Oliwie.

WOŚP 2014 startuje 12 stycznia -w tym dniu wstęp do Kuźni Wodnej jest bezpłatny.

Każda pomoc jest mile widziana w dofinansowaniu tej imprezy ,dla dobra dzieci i osób starszych i Ty możesz zostawić swoje serduszko dla WOŚP właśnie u nas w Kuźni Wodnej w Oliwie.