Wielki Koncert galowy Muzyki Johanna Straussa

Koncerty, Gdańsk

Data 03.01.2014 13:46
Miejsce Filharmonia Baltycka
Adres Ołowianka 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 170, 200 zł

Zapraszamy na Wielki Koncert galowy Muzyki Johanna Straussa do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance.

Koncert odbędzie się 15 stycznia 2014 roku.

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, prezentowany w wielu krajach Europy, zgromadził do tej pory ponad czteromilionową widownię. Teraz mogą do niej dołączyć również polscy melomani.

Strauss Festival Orchestra przedstawi porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniesie słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia. Jednocześnie stylizowane układy choreograficzne i wysmakowane kostiumy prezentowane przez Strauss Festival Ballet Ensemble przekształcą koncert w niezapomniany spektakl. W programie wieczoru znalazly się między innymi tak słynne kompozycje rodziny Straussów jak: uwertury do operetek "Baron Cygański" i "Zemsta Nietoperza", walce " Wiedeńska Krew" i "Gazetki Poranne", oraz liczne polki, galopy i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca "Nad modrym Dunajem" i "Marsza Radetzkiego"

Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa to projekt artystyczny zrealizowany we współpracy z wieloma renomowanymi zespołami muzycznymi całej Europy. Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności muzyki rodziny Straussów. Koncerty tradycyjnie odbywają się na początku Nowego Roku.

Strauss Festival Orchestra z ogromnym powodzeniem występowała w najbardziej renomowanych europejskich salach koncertowych, takich jak: Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Auditorium Parco della Musica w Rzymie, Tonhalle w Zurychu, Konserthus w Oslo, Finlandia Hall w Helsinkach, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Gran Teatre del Liceu, Palau de la Música i l'Auditori w Barcelonie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, a także el Palacio Euskalduna w Bilbao.

Tym razem prawie stuosobowy zespół poprowadzi dyrygent Aleksiej Shakura, absolwent Konserwatorium im Rachmaninowa w Rostowie. Solistką wieczoru będzie Natalia Dmitriewskaja, utalentowana rosyjska śpiewaczka młodego pokolenia, laureatka Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Śpiewaków Operowych Galiny Wiszniewskiej w 2006 roku.

Połączenie Strauss Festival Orchestra i Strauss Festival Ballet Ensemble gwarantuje, że Wielki Koncert Galowy stanie się dla Państwa niezapomnianym wydarzeniem artystycznym otwierającym Nowy Rok.