X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia Gdańsk Wrzeszcz

Koncerty, Gdańsk

Data 10.01.2014 17:00
Miejsce SM II st.
Adres Partyzantów 21A
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy na koncert wieńczący przesłuchania X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO

Wykonawcami będą:

  • Tomasz Jocz - fortepian

Kwartet smyczkowy Baltic w składzie:

  • Tomasz Diakun - skrzypce
  • Sylwia Kolińska - skrzypce
  • Tomasz Pozorski - altówka
  • Kamila Pietrzak - wiolonczela
  • Maria Baczyńska - kontrabas

Godzina 17, sala koncertowa Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu ul.Partyzantów.

Tomasz Jocz ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów: Bernarda Ringeissena (Francja), Aleksandra Orlowieckiego (Rosja), Bernarda Robertsa (Wielka Brytania).

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych; do najważniejszych zalicza: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny na Stypendia Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (laureat dwóch edycji konkursu), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z orkiestrą), Grand Prix Festiwalu Kameralistyki Młodych w Kłodzku oraz Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (kategoria duety).

Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-Dur op. 21 na skrzypce i fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagranie zrealizowała wytwórnia DUX.

Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Jest częstym gościem festiwali: Festival Musica De La Villa Rialp (Hiszpania), Festival De Musica Felip Pedrell w Tortosie (Hiszpania), Rassegna Internazionale Pianistica Mario Ghislandi w Cremie (Włochy), Gdański Festiwal Muzyczny.

W repertuarze pianisty specjalne miejsce zajmuje nowa muzyka polskich kompozytorów. Dokonał licznych prawykonań ich utworów, a niektóre są mu dedykowane.

Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na macierzystej uczelni.