Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Poniedziałkowe Odcięcie: Calista, Malachim

Koncerty, Gdańsk

Data 06.01.2014 19:00
Miejsce Bunkier
Adres Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety 6 zł

Pierwsze koncerty z cyklu PONIEDZIAŁKOWEGO ODCIĘCIA odbędą się 6 stycznia 2014 w klubie Bunkier. Byśmy się odpowiednio odcięli zagrają dla nas dwa rockowe zespoły Calista oraz Malachim. Zapraszamy fanów porządnej muzyki, jak i tych, którym dobry melanż po weekendzie niestraszny!

Calista (alternative rock / post rock / hardcore)

Trochę nietypowo i inaczej, niż zwykle, czyli cztery świetnie zapowiadające się wejherowskie talenty. Świeże pomysły, negowanie norm muzycznych - czyli zespół CALISTA, który od zarania swego istnienia hipnotyzuje genialnymi alternatywnymi brzmieniami. Połamane dźwięki gitar, ciężkie, ale rytmiczne uderzania perkusji oraz wokal, który z klasą płynie przy wszystkich instrumentach.

Pomysł na nowe dzieło muzyczne narodził się w październiku 2011 roku z inicjatywy doświadczonych muzyków - Piotra Dębskiego (gitara), Roberta 'Samuraia' Karczewskiego (bas) oraz Łukasza 'Młodego' Flizikowskiego (perkusja). Przez pierwsze miesiące grupa muzyków szukała wokalisty, który odświeżyłby pomysły i nadał ich muzyce nowe nietymczasowe brzmienie.

Po niespełna pięciu miesiącach pracy udało się im stworzyć zarys początkowych autorskich materiałów, a także odnaleźć młodą i ambitną wokalistkę - Izabelę Boszke, której chryzma dała początek kompletnym narodzinom 'Calisty'.

W marcu 2012 roku ,jako wciąż 'raczkujący' jeszcze trzymiesięczny zespół, otrzymał wyróżnienie w festiwalu organizowanym przez Leszka Możdżera "Ram Tam Tam Start Up!". Wzięły w nim udział setki od lat aktywnie działających grup.

W lipcu tego samego roku 'Calista' rozpoczęła pracę nad pierwszą debiutancką płytą, nie zaprzestając pracy nad kolejnymi, nowymi kawałkami. W grudniu 2012 roku grupa pojawiła się po raz pierwszy na gdyńskiej scenie klubu 'Pokład', po której blogerzy stron detektor.pl i muzzo.pl skomentowali grupę muzyków jako "cztery świetnie zapowiadające się wejherowskie talenty". Następnie kolejno budzili nadzieje słuchaczy na nowe hipnotyzujące i alternatywne brzmienie w Gdańsku, Słupsku, Wejherowie, Kościerzynie itp.

Nowy, 2013 rok, 'Calista' rozpoczęła wydając w maju debiutancki album zatytułowany "No Way Out" (z ang. "Bez Drogi Wyjścia"). Na płycie ukazał się między innymi: promocyjny utwór "My Soul" oraz tytułowy - "No Way Out". Album został zmixowany i zmasteringowany przez Tomasza Bonarowskiego.

www.facebook.com/pages/Calista/360330564060877

  • Izabela Boszke (wokal)
  • Piotr Dębski (gitara)
  • Robert 'Samurai' Karczewski (bas)
  • Łukasz 'Młody' Flizikowski (perkusja)

Malachim (art rock / nu metal)

Projekt Malachim powstał w 2011 roku z inicjatywy Łukasza Michalskiego, wokalisty, twórcy muzyki i tekstów. W obecnym składzie zespół gra od lipca 2013 roku. Nazwa Malachim pochodzi ze staro-sumeryjskiego języka i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Wysłanników Boga". Muzyka Malachim łączy w sobie liryczne teksty połączane z ostrymi riffami. Obecnie muzycy skończyli pracę nad debiutanckim albumem, zatytułowanym "Apoteoza".

www.facebook.com/pages/MALACHIM/200544623322150?fref=ts

  • Łukasz Michalski - wokal, gitara, teksty
  • Karol Lewicki - gitara solowa
  • Amadeusz Pytyński - gitara rytmiczna
  • Jarek Chojnacki - bas
  • Romek Chojnacki - perkusja

www.facebook.com/Bunkierclub


Poniedziałek wcale nie musi być ponury i nudny! Postanowiliśmy zmobilizować cały Gdańsk do poniedziałkowej zabawy, dlaczego? Ponieważ nowy tydzień trzeba rozpocząć z hukiem! W ten oto sposób powstał pomysł organizacji "Poniedziałkowego odcięcia" w klubie Bunkier. Rozpoczynając od stycznia 2014 w każdy poniedziałek będziemy się spotykać na niesamowitych koncertach lokalnych jak i przyjezdnych zespołów. Wydarzenia zorganizowane będą tak, byście spokojnie mogli następnego dnia wstać i pójść na zajęcia i do pracy. Zespoły, które dadzą najlepsze koncerty zostaną nagrodzone przez organizatorów i sponsorów nagrodami. Zapraszamy do udziału i zgłoszeń!

Zgłoszenia wysyłajcie przez facebooka, lub na email: [email protected]