22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 12.01.2014 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety datek do puszki

Koncert w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na wspieranie tej akcji. W ramach wydarzenia zagrają drewnofromlas, Enchantia i Black Mynah.

DREWNOFROMLAS

Jeden wyraz pisany małymi literami, z akcentem na przedostatnią sylabę... Hasło z krzyżówki? Nie! Pięcioosobowy zespół drewnofromlas pochodzi z Trójmiasta i właśnie wydał debiutancką płytę pt. (tu wpisz tytuł). Na albumie znalazło się 12 utworów, które są podsumowaniem działalności grupy w składzie: aga (głos), milo (gitara/space echo), orz (bas), jay (perkusja), mruslee (dub/fx). Styl dfl jest zupełnie unikatowy na polskiej scenie muzycznej. Zespół wyróżnia bezkompromisowe podejście do tworzenia muzyki oraz do jej wydawania. Prace nad płytą (tu wpisz tytuł) rozpoczęły się w 2010 roku, a muzycy tak opisują proces jej powstawania: W stworzonym przez milo studio nagraliśmy ścieżki, które potem samodzielnie miksowaliśmy i produkowaliśmy, by ostateczny efekt pokrywał się z wizją każdego z nas. Zaakceptowane wersje miksów, po testowym przesłuchaniu w niejednym samochodzie wysłaliśmy do masteringu Marcinowi Cichemu(plagaudiomastering/skalpel). Rozmowy ze znajomymi muzykami, jadącymi na tym samym wózku, skłoniły nas do decyzji o samodzielnym wydaniu płyty. Tu padł pomysł na akcję finansowania społecznościowego. Dzięki tej akcji wydawnictwo jest dostępne na CD, kasecie magnetofonowej oraz na 12sto calowym winylu. Uwierzyliśmy w to, że zebranie środków na tłoczenie debiutu jest realne. Cała akcja udała się znakomicie, mimo że na co dzień nie zajmujemy się marketingiem. Ktoś to trafnie skwitował: "macie świetnych znajomych!" i to jest cała prawda o tym sukcesie. Oficjalna premiera płyty w wersji elektronicznej miała miejsce 7 stycznia 2013 na profilu bandcamp, który umożliwia zakup/odsłuch debiutanckiego album drewnofromlas - (tu wpisz tytuł).

Ważną warstwą dfl są tekst agi_tre - osobiste, napisane jej charakterystycznym szyfrem, do którego każdy musi znaleźć klucz. Brzmienie zespołu, choć oparte na żywych elektro-akustycznych instrumentach, nosi w sobie silny pierwiastek klubowy, a muzycy nie kryją swych fascynacji muzyką elektroniczną i kulturą basową. Charakterystyczne dla brzmienia zespołu przymiotniki to przestrzenność, hipnotyczność, rytmiczność, melodyjność. Na pytanie: "jaką gracie muzykę?" sami odpowiadają: "taką, która nam samym się podoba, którą się przyjemnie gra. Można sobie posłuchać słów, można sobie potańczyć, potupać nóżką, usiąść na kanapie i pomarzyć, bujającą". Zespół stroni od wyraźnych klasyfikacji pozwalając swojej muzyce toczyć się swobodnie, co nadaje jej indywidualny charakter. Aktualnie dfl planuje serię koncertów promujących debiutanckie wydawnictwo.

Strona internetowa: http://www.dfl.art.pl/

ENCHANTIA

Skład:

  • Hinzu (drum)
  • Roman (keyb)
  • Sara (voc)
  • Senior Orz (bass)
  • Owca (guit)
  • Janek (dubmaster)

BLACK MYNAH

Projekt Joanny Kucharskiej - basistki Kiev Office, Marli Cinger i 1926. Inspirowana m.in. Katie Kim i Chelsea Wolfe, Black Mynah łączy gitarowy shoegaze z elektroniką, a niepokojące teksty z popowymi melodiami. Piosenki powstawały od 2012 roku, ale dopiero teraz ukazują się w pełnej formie na wydawnictwie „Monster Stories”. Płyta nagrywana była od kwietnia 2013 roku, zaś materiał został sprawdzony na koncertach solowych w Niemczech. Obecnie razem z Joanną Kucharską zespół tworzą: Krzysztof Wroński (instrumenty elektroniczne, perkusja), Bartosz Borowski (gitara) oraz Joanna Szkudlarek. Produkcją oraz masteringiem zajął się znany z zespołu Old Time Radio Tomasz Garstkowiak.