Powrót zespołu Kaliber 44

Koncerty, Gdańsk

Data 01.02.2014 00:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 44 / 55 zł

Klub B90 w Gdańsku zaprasza na koncert KALIBER 44. Zespół powraca w nowym odświeżonym stylu. Koncert odbędzie się 1 lutego klubie B90.

Sporo zamieszania wywołał koncert grupy na Festiwalu Opener z pełnym zespołem muzycznym. To wyznacznik nowej formy zespołu - wszystkie koncerty grane będą w taki sposób. Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego - intro rozpoczynającego koncert, który na youtube zobaczyło już ponad 200 tysięcy osób!

Konsekwencją zainteresowania powrotem grupy było wydarzenie bez precedensu w Polsce - po 15 latach od wydania płyty "W 63 minuty dookoła świata" wróciła ona na listę najlepiej sprzedających się płyt w Polsce publikowaną przez ZPAV, co nie zdarzyło się jeszcze żadnemu aktywnemu i żywemu artyście w Polsce.

Nie oznacza to, że w zespole nic nie będzie się działo. Joka i DJ Feel-X rozpoczną pracę nad muzyką i tekstami do nowej płyty, której premierę planujemy na jesień 2014 roku, a która roboczo zatytułowana jest "4:44". Równocześnie wspólnie z firmą SP Records pracujemy nad wydaniem pierwszych trzech płyt zespołu na płytach winylowych.

KALIBER 44

Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na scenę powrócił Kaliber 44. Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album "Księga tajemnicza. Prolog", do dziś jedyny prawdziwie udany przykład polskiego psycho-rapu sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc z K44 gwiazdę. Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. Album "W 63 minuty dookoła świata" ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów, granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe, w tym wydany na singlu "Film". Ostatni album Kalibra, "3:44" ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie, tak samo jak podczas występu na Off Festiwalu. Ale dopiero zaproszenie na na Opener Festival 2013 dało impuls do reaktywacji na stałe w składzie AbradAb, Joka i DJ FEEL-X. Co warte podkreślenia zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo muzykę grupy, co znacznie uatrakcyjniło koncerty.