Blade Loki, Szwindel

Koncerty, Gdynia

Data 14.12.2013 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Koncert Bladych Loków, promujących swoją najnowszą płytę pt. „Frruuu”. W ramach supportu – Szwindel.

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już trzy lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki – „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „...no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań. W 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska. „FRUUU” - ich najnowszy album – jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Blada Ekipa to: - Agata Polic – wokal - „Dudzic” – bas - „Twurca” – gitara - „Norbas” – klawisze - Daniel – puzon - „Zwierzak” – perkusja - „Lisu” – trąbka

SZWINDEL (support)

Zespół pochodzący ze stolicy Mazur Zachodnich - Iławy. Gra energicznie podrasowany Punk/Ska z dominującą warstwą melodyczną zapewnianą przez hałaśliwą sekcję dętą, nostalgiczny akordeon oraz melancholijną wokalistkę. Żeby nie było za nudno, odpowiedni poziom hałasu śrubuje oczywiście zestaw gitarowo-basowo-perkusyjny. Grają sobie od 2011 roku i jeżdżą to tu, to tam - od Warszawy aż po Gdańsk. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na świeży powiew starego punka w nowym, nieszufladkowym wydaniu.