Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Przechlewo zaprasza triathlonistów

Sport, Przechlewo

Data 06.09.2014 00:00-07.09.2014 00:00
Miejsce Jeziorze Końskim
Miejscowość Przechlewo
Bilety wstęp wolny

Ruszyły zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 – drugą edycję imprezy, która ze względu na niepowtarzalny klimat i organizację została uznana przez społeczność triathlonową za Debiut Roku 2013. Biorąc pod uwagę limity startowe należy spodziewać się, że w indywidualnej rywalizacji weźmie udział niemal 1000 uczestników. W harmonogramie zawodów znajdą się nowe elementy, które dostarczą dodatkowych sportowych wrażeń.

Przyszłoroczny triathlon w Przechlewie zwieńczy sezon imprez triathlonowych w Polsce. Odbędzie się bowiem w weekend, 6-7 września 2014. Będzie miał ponad trzykrotnie większą skalę niż w tym roku.

– Uczestnicy Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 będą rywalizować indywidualnie na dwóch dystansach, jak również w sztafecie na dystansie krótkim – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor ENDU SPORT zaangażowanej w organizację imprezy. – Zawody mają duży potencjał nie tylko ze względu na ciekawą lokalizację i dobrą atmosferę, ale przede wszystkim organizację (uczestnicy chwalą m.in. jakość trasy rowerowej – przyp. red.). Zakładamy więc, że wydarzenie będzie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem triathlonistów i na stałe zagości w kalendarzu polskich imprez triathlonowych.

[IMG]2[/IMG]

Część pływacka odbędzie się w Jeziorze Końskim. Z kolei trasa rowerowa przebiegać będzie na charakterystycznej dla tego regionu pagórkowatej trasie: Przechlewo-Rzeczenica. Całość zwieńczy oczywiście bieg. Wszystko rozegra się w malowniczej, kaszubskiej scenerii. Limit startowy na długim dystansie to 450 uczestników, a na krótkim 500 osób. Szczegóły odnośnie rywalizacji sztafet podane zostaną w najbliższym czasie.

Tegoroczny Triathlon Przechlewo został wyróżniony tytułem „Debiut Roku 2013”. Przyznał je specjalizujący się w tematyce triathlonu portal xTRI.pl na podstawie głosów oddanych przez profesjonalnych triathlonistów i amatorów, trenerów, jak również całej triathlonowej braci z różnych regionów Polski. Należy spodziewać się, że zawodnicy i kibice, którzy pojawią się na Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 stworzą równie niezapomnianą atmosferę, co tym roku.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl. Są tam również zdjęcia z tegorocznej edycji imprezy, którą ukończyło ponad 300 uczestników.

[IMG]3[/IMG]

[IMG]4[/IMG]