Sandaless & Freakin Rudeboys

Koncerty, Gdańsk

Data 25.11.2013 10:38
Miejsce Kwadratowa
Adres Siedlicka 4
Miejscowość Gdańsk
Bilety 15 zł , ulgowy 10 zł

Ostatni miesiąc bieżącego roku w Kwadratowej rozpoczniemy od koncertu dwóch zespołów - Sandaless oraz Freakin Rudeboys. Pierwszy z nich grając hard rock i reggae wciąż walczy o finał telewizyjnego talent-show "Must be the music. Tylko muzyka". Drugi gra głównie w klimacie reggae, ragga, ska, ale w ich autorskich numerach można doszukać się folku czy dubu.

Promujemy muzykę i zespoły, które już niebawem mogą się wybić na polskiej scenie muzycznej.

Data: 1 grudnia (niedziela), godz.18:00 (początek koncertu o godz.19:00)

Więcej o zespołach:

SANDALESS

Zespół powstał w 1997 roku w Ełku. Debiutancki album - długogrający Sandaless - ukazał się w 2008 roku wydawnictwem Polskigo Radia. Na płycie gościnnie zagrali: Mateusz Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Marcin Pyciak. W swojej karierze Sandaless zagrał ponad 300 koncertów w kraju i za granicą, biorąc udział w wielu znaczących festiwalach muzycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia:

 • *45. KFPP Opole - Debiuty 2008 - Laureat
 • *Wyróżnienie na festiwalu "Młode Wilki 2007"
 • *Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Kierunek Olsztyn 2006"
 • *Laureat "Malborskich Przeglądów Muzycznych 2004"
 • *Jarocin Festiwal 2007
 • *Hunter Fest 2006
 • *Magia Rocka 4
 • *alGlobe Bruckenfestival (Niemcy - Ludwigsfelde, Potsdam, Gubin)
 • *Best Baltic Festival 2005 (Rosja - Kaliningrad)
 • *Youth Culture Festival 2004(Rosja - Gwardejsk).

W 2008 roku Sandaless występuje podczas festiwalu w Opolu - koncert Debiuty - z utworem "Przetrwamy" do tekstu Wojciecha Młynarskiego. Piosenka została wykonana w autorskiej aranżacji zespołu. Utwór znalazł się w czołówce głosowania, zdobywając tym samym II wyróznienie.

Od 2006 roku zespół występuje w składzie:

 • Krzysztof Laszkowski - wokal i gitara
 • Rafał Poniatowski - gitara solowa
 • Rafał Lemieszko - bas
 • Piotr Mikulski - perkusja

FREAKIN RUDEBOYS


Młody zespół, założony w październiku 2011 roku w Ełku za sprawą Łukasza "Herbika" Herbszta (wokal) i Macieja Sochonia (perkusja). Pierwsza i ciągle ta sama ekipa składa się z ośmiu utalentowanych ludzi kochających muzykę reggae. Obecność chłopaków na scenie porusza tłumy i pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia. Różnorodność wiekowa gwarantuje tu świeżość i doświadczenie.

Bogate instrumentarium pozwala im na łączenie różnych ciekawych brzmień, jak i stylów muzycznych. Grają głownie w klimacie reggae, ragga, ska, ale w ich autorskich numerach można doszukać się folku czy dubu. Na swoim koncie mają już mnóstwo koncertów na scenach całego kraju oraz kilka znaczących sukcesów takich jak np.: - I miejsce w Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2011, - I miejsce w przeglądzie kapel studenckich Barabany 2012 w Białymstoku, - Udział w finałowym konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas XII-stej edycji Ostróda Reggae Festival 2012, gdzie otrzymali najwięcej głosów od publiczności, - I miejsce w III ogólnopolskim przeglądzie reggae Ełk Sound System 2012 w Ełku, - Zespół otrzymał również nominację do tytułu "Polskiej Nadziei Reggae 2012" , - w plebiscycie najlepszego czasopisma branżowego FreeColours, gdzie zajęli III miejsce!

Skład zespołu:

Teksty i wokal

Twórcą tekstów jest Herbik, który opisuje swoje prywatne obserwacje oraz doświadczenia, porusza zwyczajne problemy, a także zwraca uwagę na wartości, którymi warto kierować się każdego dnia. Członkowie zespołu nie są w stanie określić skąd bierze energię, którą przekazuje na koncertach.

Perkusja

Łamaczem pałek, wyżej już wspomnianym, jest Maciej Sochoń. Obdarzony jest niesamowitym poczuciem humoru i zawsze potrafi rozładować napięcie, jeżeli zachodzi taka potrzeba. W zespole pełni również funkcję "złotej rączki".

Bas

Za struny basu szarpie Karol "Kopań" Kopańko. W grę wkłada mnóstwo serca, co widać na każdym z występów.

Gitara Niesiony dubowymi brzmieniami Mateusz "Borawa" Borawski odpowiada za gitarę. Mimo że w kapeli uchodzi za największego lenia, ze swojej funkcji wywiązuje się wzorowo.

Klawisze

Instrumenty klawiszowe to konik Kacpra "Gibka" Gibniewskiego. Posiada nie tylko doskonały słuch, ale również znakomity głos, którym wspiera Herbika.

Instrumenty dęte

Freakin'owa sekcja dęta, "TresBanditos", w składzie: Adam Kulesza (trąbka), Michał Jurczyk (saksofon, ewi) i Kamil Szejda (trąbka, akordeon), to wisienka na torcie. Cudowne partie, którymi wzbogacają każdy utwór na długo pozostają w głowie każdego odbiorcy.