Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Gitarowa niedziela w Gdyni

Koncerty, Gdynia

Data 24.11.2013 19:00
Miejsce Desdemona
Adres Antoniego Abrahama 37
Miejscowość Gdynia
Bilety 10 zł

PELVIS to solowy projekt Mateusza Błaszaka ex.gitarzysty zespołu Kumka Olik. Razem z zaprzyjaźnionymi muzykami Maxem Psują (aktualnym perkusistą Kumki Olik) i Tomkiem Redmanem nagrali w pod poznańskim studio Vintage Records kilka utworów. Zespół ma na swoim koncie klip do utworu Hey Girl! oraz koncertowe wideo z cyklu Vintage Records Outside Transmission.

Skład zespołu:

  • Mateusz Błaszak - wokal, gitara, klawisze
  • Tomek Redman - gitara
  • Tomek Mańkowski - bas
  • Max Psuja - bębny

The Esthetics czyli świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji. Po zaledwie dziesięciu miesiącach od powstania dołączyli do Gdyńskiej wytwórni Music Is The Weapon, dzięki której w listopadzie 2013 wydadzą pierwszą EP - THE ESTHETICS, nagraną w studiu domowym u Michael'a Warren'a. Obecnie promują w radiu, oraz internecie swój pierwszy singiel "Talk With Steph". Występują w składzie: Iwo Sadecki (voc/guit), Jakub Kozak (guit), Marta Nowaczyńska (bass), Filip Rojek (drums)

She's so fine to trio z Gdyni. Inspirują się britpopem z lat 90' oraz madchesterem. Aktualnie zespół jest w trakcie nagrywania materiału na pierwsze EP.

Jan Kozak - vox, guitar Iwo Jacuniak - backing vox, bass Jędrzej Antkiewicz - drums