Legenda szwajcarskiego rocka już w przyszłym tygodniu na gdańskiej scenie

Koncerty, Gdańsk

Data 23.11.2013 19:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 80 zł , w przedsprzedaży 65 zł

23 listopada Klub B90 zaprasza na industrialny, prezentujący awangardowy styl muzyczny występ szwajcarskiej kapeli założonej z inicjatywy Franza Treichlera - THE YOUNG GODS!

Franz Treichler, Cesare Pizzi i Bernard Tronti przygotowali materiał bazujący na repertuarze pochodzącym z dwóch pierwszych płyt - "The Young Gods" (1987) i "L'eau rouge" (1989). Mowa o The Young Gods - szwajcarskiej grupie grającej post-industrial. Zespół inspirował takich muzyków, jak: Mike Patton, Sepultura, Edge, Devin Townsend, Ithak, Ecoline Crush i David Bowie - tak na marginesie artysta zapytany o wpływ Nine Inch Nails na jego album "Outside" odpowiedział, że: "tak naprawdę to działało na mnie pewne szwajcarskie trio, które nazywa się Young Gods. W sumie to słyszałem o nich wcześniej, niż o Nine Inch Nails."

Roli Mosimann z zespołu Swans pracował z grupą jako producent. W 2007 Young Gods dało Take Away Show, podczas którego zaprezentowali akustyczną sesję video. Ich najbardziej znane przeboje to: "Did You Miss Me?", "Envoyé", "Longue Route", "Skinflowers" i "Kissing the Sun".

2CRESKY

[IMG_R]2[/IMG_R]

Niewiele jest na polskiej scenie muzycznej artystów tak wielowymiarowych i trudnych do zdefiniowania. Kiedy pojawili się na niej po raz pierwszy, przy ich opisie odwoływano się do różnych rodzimych i zagranicznych artystów, zwykle tych największych. Świeżość i nietuzinkowość formacji 2Cresky przyniosły jej uznanie, przyciągnęły uwagę, a sami twórcy pokazali, że o muzyce myślą niekonwencjonalnie i stawiają sobie ambitne cele. Po latach ciszy zespół powrócił w nowym składzie, z elektryzującym wokalem.

2Cresky - to elektronika, ale daleka od industrialnego ciężaru i jednoznacznej klubowości, bo taneczna i zmysłowa, energetyczna i nostalgiczna, nowoczesna i sięgająca po różnorodne wpływy. Głos wokalisty dodaje muzyce zarazem subtelności i zdecydowania. Na koncertach zespół jest wspierany przez Łukasza Lacha, na co dzień wokalistę L.Stadt.

Inspiracją dla powstania 2Cresky są przeżycia i emocje, jakie dostarcza mi życie w dużym mieście, zarówno te dobre, jak i złe - mówi Sławek "Dżabi" Leniart pomysłodawca i główny dowodzący projektem, wcześniej długoletni muzyk Jesus Chrysler Suicide, Agressivy 69, ale również współpracownik Pati Yang, członek grup Made In Poland i Heart & Soul. Drugim dowodzącym 2Creskami jest Bodek Pezda dawny muzyk Agressivy 69, a obecnie grający również w Made In Poland i Heart & Soul.