Magia Winyla - Tuxedo & friends

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 22.11.2013 22:00
Miejsce Buffet
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Tuxedo (Proton Radio/Electronic Tree) Urodzony w 1984 roku, mieszkający w Gdańsku dj i producent. W roku 2005 debiutuje za konsolą w gdańskim klubie Parlament, a przez kolejne lata odwiedza kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce, proponując słuchaczom zróżnicowane stylistycznie sety oparte zazwyczaj na deepowych i progresywnych brzmieniach, które przyniosły mu uznanie w klubowym środowisku.

Harmonia dźwięków, zrozumiały przekaz emocjonalny i kunszt aranżacyjny to rzeczy, które ceni sobie najbardziej w muzyce elektronicznej. Wciąż namiętny kolekcjoner i koneser płyt winylowych. Prowadzi własną comiesięczną audycję w słynnym Proton Radio, a jego gościnne sety można usłyszec również na falach takich rozgłośni jak friskyRadio, Innervisions, PureFM, InsomniaFM czy polskie Houseradio. Na żywo można go usłyszeć najczęściej w sopockim SOHO.

  • start: 22:00
  • wstęp: free
  • muzyka: oldschool progressive/deep house, breaks

Jako producent związany z wieloma labelami z całego świata, jego utwory ukazywały się obok takich sław jak Valentino Kanzyani, Renato Cohen, Chris Liebing czy Hernan Cattaneo. Tworzy również muzykę ilustracyjną do filmów i reportaży. Od marca 2012 prowadzi własny projekt o nazwie Electronic Tree, zainicjowany pod skrzydłami amerykańskiego Proton Music. Jest to label wydający szerokie spektrum undergroundowych brzmień i będący muzyczną bazą wielu zdolnych twórców z Polski i świata, mogący się pochwalić regularnym supportem gwiazd klubowej elektroniki.