Debata o pomorskiej książce

Kultura, Gdańsk

Data 14.11.2013 17:00
Miejsce Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk
Adres ul. Wałowa 24
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Instytut Kaszubski zapraszają do udziału w debacie „Kultura książki – książka dla kultury”. Rozmowy toczyć się będą 14 listopada 2013 r. w Bibliotece Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk.

To piąte już spotkanie z cyklu „Pomorska debata o kulturze”, które dotyczyć będzie przede wszystkim książek o regionie pomorskim. W programie debaty przewidziano prezentację raportu m.in. dotyczącego stanu książki pomorskiej na przykładzie WiMBP w Gdańsku (czytelnictwa, księgozbioru bibliotecznego, potrzeb czytelniczych i in.), wyników ankiet skierowanych do czytelników i bibliotekarzy, a także rankingów na najpopularniejszą pomorską beletrystykę dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży w WiMBP w Gdańsku.

W trakcie spotkania odbędzie się również dyskusja w gronie osób prezentujących środowiska na co dzień stykające się zawodowo z książką pomorską. Dyskutantami będą: Danuta Balcerowicz – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie, Jarosław Ellwart – właściciel Wydawnictwa Region z Gdyni, Krzysztof Grynder – prezes Zarządu Wydawnictwa Oskar z Gdańska, prof. Daniel Kalinowski – literaturoznawca i teatrolog z Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Leszek Szymczak – właściciel księgarni Conrad z Bytowa.