Raz Dwa Trzy wystąpi na deskach sopockiej sceny

Koncerty, Sopot

Data 22.11.2013 22:00
Miejsce Scena
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety 48 zł

Ich utwory to klasyki, znają je wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, bez względu na wiek - są uniwersalni. Potrafią trafić w sedno i uchwycić coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język.

Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem do świata.

Zespół istnieje od 22 lat, a od 17 w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą.

Skład zespołu:

  • Adam Nowak - gitara, śpiew
  • Grzegorz Szwałek - pianino el. , akordeon
  • Jacek Olejarz - perkusja
  • Jarek Treliński - gitara elektryczna, akustyczna
  • Mirek Kowalik - gitara basowa, kontrabas

[IMG]2[/IMG]

Zespół "Raz Dwa Trzy" rozpoczął działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali pierwszy koncert właśnie tam, w klubie "Zatem". Już wtedy zdobywali liczne nagrody na Festiwalach i konkursach. Zdając sobie sprawę z trudności z jakimi krytyka, oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze, które mogły w dyskretny sposób zainteresować odbiorcę muzyką i treściami zagranymi i wyśpiewywanymi przez muzyków.

Zespól na płytach "Cztery" i "Sufit" nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Albumy zyskały sympatię szerszej publiczności.

Na zlecenie "Trójki" zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek cenionej - Agnieszki Osieckiej i wykonał je w 5. rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład przekroczył 100 tys. sztuk - płyta zyskała status "platynowej".

[IMG]3[/IMG]

Rok później ukazuje się autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu na rynku muzycznym. Za tę płytę "RDT" otrzymuje aż pięć Fryderyków 2003.

W marcu 2007 r. na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotowuje program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert w czasie Festiwalu powoduje, że 10 czerwca w Studio im. Agnieszki Osieckiej zespół nagrywa materiał płytowy z piosenkami Mistrza. Ponadto, redakcja 'Przekroju' uhonorowała grupę tytułem "Fenomen Roku 2007".

We wrześniu 2010 grupa nagrała w Filharmonii Bałtyckiej koncert "Raz, Dwa, Trzy - Dwadzieścia" będący ukoronowaniem 20 letniej bytności na polskiej scenie muzycznej. Krążek dostał nominację do Fryderyków 2011 w kategorii Płyta Roku w kategorii Album Roku "Piosenka Poetycka". W roku 2012 płyta zyskała status platynowy.