Rockowy Czwartek

Koncerty, Gdynia

Data 14.11.2013 20:00
Miejsce Pokład
Adres skwer Tadeusza Kościuszki
Miejscowość Gdynia
Bilety 10 zł

Od 14 listopada zaczynamy kolejny cykl Rockowych Czwartków. Tym razem na deskach Pokładu zagoszczą trzy znakomite zespoły.

Oto one:

Zespół Tune 4 Tune powstał w Gdańsku w 2010 roku. Trójka muzyków: Marcin Szulc (gitara), Michał Żyliński (bas) i Jarosław Zych (perkusja) współtworzący formację Vulgivaga, komponującą utwory z obszaru progresywnego metalu, postanowiła rozszerzyć skład o dwóch członków: Zdziasława Miszke (gitara) oraz Piotra Horbaczewskiego (śpiew). Ta decyzja zaowocowała zmianą stylu i kompozycji. Zespół gra rocka w szerokim tego słowa znaczeniu. Inspiracje czerpie z muzyki amerykańskiej, grunge'u, rocka i NWoBHM - ogólnie mówiąc muzyki dobrych lat 90. W czerwcu 2013 roku formacja została laureatem konkursu Muzyczne Ugięcie organizowanego przez Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator. Obecnie jest w trakcie nagrywania utworu na płytę-składankę MUG-u.

We wrześniu 2013 zespół Tune 4 Tune wydał własną płytę pt. "Deaf Stone".

Zespół Bregma założyliśmy na początku 2007 roku w Gdańsku. Skład instrumentalny ustabilizował się dosyć szybko - do Pawła Jelionek oraz Tomasza Kiczorowskiego,udzielających się dotychczas w zespole CHASSIS, dołączył Mariusz Czułkowski, ex basista zespołu KOKON. Dwa lata później całość spiął Michał "Loczek" Godlewski - głos zespołu TERMOFOR.

Cały 2010 rok to czas poszukiwania ostatecznej formy, docieranie stylistyki, wspólne zgranie oraz intensywna praca nad materiałem.

Na początku 2011 roku zarejestrowaliśmy demo i zaczęliśmy koncertować jeżdżąc po całej Polsce. Na wydanie czegoś oficjalnego mieliśmy chrapkę od samego początku, jednak aby miało to ręce i nogi musieliśmy znaleźć odpowiednich ludzi oraz kasę na wyprodukowanie "kulturalnie" brzmiącego materiału.

Udało się to w 2012 roku, gdy zarejestrowaliśmy materiał na EP'kę w RED STUDIO pod czujnym okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, SKAWALKER, KARMAKOMA, PTAKY, FUZZ). Mixem i masteringiem zajął się Tomasz Zalewski odpowiedzialny za produkcje m.in. COMA, BLACK RIVER, FRONTSIDE.

W kwietniu 2013 roku miał premierę klip do utworu "Zrozumieć Mnie Chciej", w którym to główną rolę zagrał nasz kolega Tomek Ciachorowski. Klip został zrealizowany przez przyjaciół ze STUDIO 4ma TV z Trójmiasta.

MECHANISM jest progresywnym zespołem rockowym z Gdańska. Od 2009 roku z powodzeniem występuje na licznych festiwalach i koncertach. W kwietniu 2012 roku zespół wydał debiutancką EP-kę zatytułowaną "Prize for every sin".

Obecnie Mechanism kończy pracę nad swoim pierwszym albumem, którego premiera planowana jest w pierwszym półroczu 2014 roku.

W skład zespołu wchodzą: Rafał Stefanowski - wokal, Adrian Łukaszewski - perkusja, Artur Olkowicz - bas, Michał Cywiński - gitara