REK WOJTCZAK - THE BEES' KNEES

Koncerty, Sopot

Data 01.12.2013 20:00
Miejsce Zatoka Sztuki
Miejscowość Sopot
Bilety 20 zł

Już 1 grudnia Zatoka Sztuki zaprasza na wyjątkowe wydarzenie koncertowe.

Tego wieczoru, w Sali Kryształowej wystąpi znany trójmiejski muzyk – Irek Wojtczak.

Artysta zaprezentuje kompozycje, które złożyły się na jego najnowsze wydawnictwo,

które ukazało się nakładem labelu Sopocka Odessa Records – The Bees' Knees.

Podczas koncertu, artysta wystąpi wraz ze znakomitymi muzykami:

Kamil Pater (git)(Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz)

Adam Żuchowski(b)( Mikołaj Trzaska, Andre Ochodlo, Mania Trio) i Kuba Staruszkiewicz(dr)( Pink Freud, Maria Peszek, Kaszebe, Tymański Brass Ansamble).

Więcej informacji o Artyście można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej:

www.irekwojtczak.com

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.

Jazz jest sztuką nieprzewidywalną i nieprzewidywalność jest dokładnie tym czego słuchacz może się spodziewać słuchając tej muzyki.

Irek Wojtczak, saksofonista/kompozytor ,od lat związany ze sceną trójmiejską ma już ugruntowaną renomę na współczesnej polskiej scenie jazzowej,nie pozwalając nikomu na wygodne umieszczenie go i jego muzyki w ciasnej niszy co charakteryzuje jego twórczość. Nieustannie się rozwijając bada i kreuje swoje środowisko które z czasem zahaczyło o tak rożne dziedziny jak mainstream Jazz, Jazz-World Fusion, Jazz-Rock Fusion i eksperymentalny Free Jazz.Wojtczak z jego umiejętnością kameleona dostosowuje się do każdego otoczenia będąc dobrym

przykładem nowoczesnego podejścia do muzyki improwizowanej.

Prezentowana muzyka jest kolektywnym wyrazem indywidualnej wolności muzyków którzy tworzą wraz z Wojtczakiem a są nimi:

Kamil Pater (git)(Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz) Adam Żuchowski(b)( Mikołaj Trzaska, Andre Ochodlo, Mania Trio) i Kuba Staruszkiewicz(dr)( Pink Freud, Maria Peszek, Kaszebe, Tymański Brass Ansamble).

Wspaniałe współgranie tych czterech artystów pozwala im również na pozostawienie sobie miejsca na indywidualną przestrzeń. Pomimo jasno określonych melodii i akordów muzyka wciąż obraca się i skręca w różnych kierunkach czy to harmonicznych, melodycznych czy tematycznych. Imponujące sola, znakomite improwizacje grupowe i inteligentne poruszanie po całej materii dźwiękowej. Wojtczak, który skomponował całą muzykę to osobowość liberalna a rezultatem tej postawy jest zbiorowa kreatywność w miejscu muzycznej zgodności czy posłuszeństwa. Wybór gitary w miejsce fortepianu jako instrumentu harmonicznego w tym przypadku okazał się idealny.Nie pozostaje nam nic innego jak tylko słuchać i cieszyć się muzyką!!!