Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Goło i wesoło - spektakl gościnny

Filmy, Gdynia

Data 12.11.2013 19:00
Miejsce Teatr Muzyczny
Adres pl. Grunwaldzki 1
Miejscowość Gdynia
Bilety norm. 90, 110, 130 zł

Goło i wesoło

Komedia "Goło i wesoło" autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji.

Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych. "Goło i wesoło" okazało się hitem nie tylko w teatrach - film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie "Napalone Nosorożce". Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie "Eden". Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji.

Jesteśmy świadkami komicznych prób "baletowych", podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu "Napalonych Nosorożców", którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie "Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!"...

Reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Obsada: Dorota Deląg, Mirosław Zbrojewicz, Henryk Gołębiewski, Tomasz Sapryk, Radosław Pazura, Jacek Lenartowicz, Paweł Królikowski, Andrzej Andrzejewski.

Producent: Jerzy Gudejko


Arkadiusz Jakubik - reżyser, aktor, autor. W swoim reżyserskim i autorskim dorobku ma grany od kilku lat w Teatrze Rampa w Warszawie musical "Jeździec burzy" o Jimie Morrisonie i The Doors. Spektakl zagrany już ponad 100 razy okazał się ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym, do tej pory widziało go ponad 40 tysięcy widzów. W warszawskich teatrach aktualnie można również zobaczyć w jego reżyserii: "Cyrk Monty Pythona" i "Kalinę" (spektakl z piosenkami Kaliny Jędrusik). Współpracował m.in. z Teatrem Rozmaitości ("The Making of B. Movie"), Teatrem Komedia ("Biblia (w nieco skróconej wersji)"), Teatrem Nowym ("Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na Temat"), Teatrem Rampa ("Pif! Paf! Puf! Szafa oberiutów", "Morrison koncert") i Starą Jest to komedia, która zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Święciła sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowana jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytykę teatralną. "Goło i wesoło" okazało się hitem .