Wax Tailor

Koncerty, Gdańsk

Data 15.11.2013 19:00
Miejsce Parlament
Adres Świętego Ducha 2
Miejscowość Gdańsk
Bilety 65 zł , w przedsprzedaży 45, 55 zł

Zapraszamy na trzy koncerty dj'a i producenta, twórcy instrumentalnego hip-hopu - Jeana Christophe Le Saout i jego projektu WAX TAILOR! Francuz wystąpi 14.11.2013 r. w poznańskim klubie SQ, 15.11.2013 r. - w gdańskim Parlamencie, a dzień później 16.11.2013 w warszawskim Basenie.

Koncerty będą promować nadchodzący album zatytułowany "Dusty Rainbow From The Dark". Wax Tailor stawiany jest obok takich tuzów jak DJ Shadow, DJ Vadim, RJD2 czy nawet Portishead.

A to za sprawą swoich technicznym umiejętności, jak również dzięki otwarciu na muzykę i dźwięki spoza rzeczywistości hiphopowej. Cytuje w swoich kompozycjach klasykę piosenki francuskiej, soul, funk czy muzykę filmową. Mając 3 albumy na swoim koncie Wax Tailor zagrał ponad 400 koncertów, w ponad 50 krajach. Każdy z występów muzyka zabiera publikę w piękną, audiowizualną podróż w okolice downtempo, trip hopu i elektroniki.

Jego debiutancki album "Tales of the Forgotten Melodies" (2005) okazał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów elektronicznych w jego ojczystym kraju. W 2012 r. WAX TAILOR powrócił z kolejnym świetnie przyjętym wydawnictwem - "Dusty Rainbow From The Dark". Płyta, która jest muzyczną opowieścią inspirowaną światem dziecięcych marzeń, przenosi w inny wymiar. Podobnie jak koncerty, podczas których WAX TAILOR czaruje dźwiękami i atmosferą.