Pif Paf powraca na gdyńską scenę

Koncerty, Gdynia

Data 15.11.2013 00:00-16.11.2013 00:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 listopada (Muchy) - 15 zł 16 listopada (Transsexdisco, Clintwood) - 15 zł 15-16 listopada - karnet - 20 zł

Muchy, Transsexdisco i Clintwood wystąpią w dniach 15-16 listopada 2013 roku w gdyńskim Klubie Muzycznym "Ucho". Koncerty powyższych zespołów to część wydarzeń odbywających się w ramach Pif Paf Music Festival.

Nadmorski festiwal nastawia się przede wszystkim na promocję młodych kapel rockowych. W otwartym konkursie internetowym między 7 a 20 października każdy internauta może wybrać młody zespół, który w czasie festiwalu będzie walczył o nagranie w studiu i o inne nagrody. W koncertowym finale zobaczymy osiem najlepszych zespołów z eliminacji. Oprócz przeglądu młodych muzyków, w tym roku podczas trwania festiwalu ruszają specjalne muzyczne panele dyskusyjne, w czasie których specjaliści z różnych dziedzin wyjaśnią, jak poradzić sobie na rynku muzycznym. Co wyróżnia Pif Paf Music Festival na festiwalowej mapie polski? Przede wszystkim jasny cel - stawianie na młodych, ambitnych i śpiewających po polsku muzyków.

 • Strona internetowa: Pif Paf Festival
 • Facebook: Pif Paf Festival

 • Więcej o zgłoszeniach: www.pifpaffestival.pl/eliminacje

MUCHY

[IMG_R]2[/IMG_R]

Grupa została założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka, który wystąpił po raz pierwszy podczas koncertu transmitowanego na antenie Programu 3. Polskiego Radia w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik "Machina" i Program 3. Polskiego Radia. Pierwszy singel formacji pt. "Miasto doznań" osiągnął w maju 2007 roku 7. miejsce na Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Wielokrotnie nazywany "najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty".

19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł "Terroromans", uznany za "Płytę Roku" m.in. przez słuchaczy PR3 i magazyn muzyczny "Pulp". Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi do największych i najważniejszych polskich festiwali (Heineken Open'er, Jarocin Festival, Off Festival, Cracow Screen Festival, EkoUnionRock w Węgorzewie itd.).

Jesienią 2009 roku Muchy podpisały kontrakt z wytwórnią Sony Music, a przy współpracy z producentem Marcinem Borsem zarejestrowały materiał na drugą płytę zatytułowaną "Notoryczni debiutanci". W sierpniu 2010 roku, w odpowiedzi na oczekiwanie fanów, do sklepów trafiła reedycja debiutanckiego "Terroromansu". W roku 2010 zespół zagrał w sumie ponad 80 koncertów! Rok 2011 rozpoczął się od nagrody portalu uwolnijmuzyke.pl dla "Notorycznych debiutantów" jako "Płyty roku". Zespół został również po raz drugi nominowany do "Fryderyków" (w kategorii "Muzyka alternatywna").

18 września 2012 to data premiery nowego albumu, który będzie nosił tytuł "chcecicospowiedziec". Pierwszy singiel "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę" zdołał wspiąć się na szczyt list przebojów (m.in. Eska Rock, Afera, Egida itp.), a czytelnicy portalu uwolnijmuzyke.pl uznali go za najlepszy singiel roku! "chcecicospowiedziec" to podwójne wydawnictwo zawierające oprócz nowej muzyki, również film fabularno-dokumentalny o zespole. Film oraz teledysk do kolejnego singla ("Zamarzam") wyprodukowała zielonogórska grupa filmowa SkyPiastowskie.

Obecnie Muchy występują w składzie:

 • Michał Wiraszko - wokal, gitara
 • Tomasz Skórka - bas
 • Damian Pielka - gitara
 • Łukasz Stachowiak - perkusja
 • Krzysztof Zalewski-Brejdygant - gitara, klawisze, śpiew

 • TRANSSEXDISCO

Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange - gitara, śpiew, jak i również teksty oraz kompozycje, Krzysiek Napiórkowski - bas, Marcin Matyszewski - klawisze i Paweł Łach - perkusja. Grupa ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, m.in. jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie (2009). 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD - "Ultrachemia".

 • CLINTWOOD

Zespół powstał w maju 2012 roku. Jest wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją, by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek. Po tym jak dołączył do niego Piotrek Zalewski (EXCESSIVE MACHINE, ALTERS, RITA PAX) - świetny basista, sprawy nabrały tempa. Jego świeże podejście do muzyki w zetknięciu z doświadczeniem Posejdona (CLOSTERKELLER, ALBERT ROZENFIELD, VIRGIN, JOHN POTRTER BAND) i Zawadki (ODZIAŁ ZAMKNIĘTY, DAAB, T.LOVE, CHŁOPCY Z PLACU BRONI, JOHN POTER BAND) fajnie się miksuje. Kluczowe w tym całym bałaganie jest rozpoczęcie współpracy z CHAOS MANAGEMENT GROUP firmą która ma pod swoją opieką MYSLOVITZ, COOL KIDS OF DEATH, OSZIBARACK, TRES.B czy PUSTKI.

Skład:

 • Darek Boratyn - wokal, gitara
 • Krzysiek Zawadka - gitara
 • Piotrek Zalewski - bas
 • Piotr "Posejdon" Pawłowski - perkusja