pARTyzant

Koncerty, Gdynia

Data 14.11.2013 19:30
Miejsce Blues Club
Adres Portowa 9
Miejscowość Gdynia
Bilety 25 zł , ulgowy 20 zł

pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej.

Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.

Ponadto od ponad piętnastu lat zasila szeregi Zdrowej Wody inicjatora wraz z Jurkiem Owsiakiem WOŚP.

pARTyzant od początku swojej działalności posługuje się nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami). Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie.

Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube (www.youtube.com/partyzgit) gdzie od 2007 roku zamieszcza swoje klipy. Codziennie kilka tysięcy ludzi śledzi tam jego poczynania. Filmy obejrzano już ponad 5 milionów razy.

Utwór "Misirlou" zagrany na gitarze ołówkami był wykorzystany przez CNN w programie Dona Lemona CNN NEWSROOM.

Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger, która stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster.

Jego interpretacja utworu "ONE" grupy Metallica na tejże gitarze została doceniona przez sam zespół i umieszczona na ich stronie.

pARTyzant koncertuje również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani, Al Di Meola czy Tommy Emmanuel.

Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć we wspomnianej już witrynie YouTube/partyzgit.

W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej, rockowej czy jazzowej. Na perkusji, nie ze względu na pokrewieństwo lecz umiejętności, towarzyszy gitarzyście 16-o letni syn Mikołaj Toczko.