Dżem w Pokładzie

Koncerty, Gdynia

Data 24.11.2013 13:36
Miejsce Pokład
Miejscowość Gdynia
Bilety 50/60 pln

24 listopada o godzinie 20:00 zapraszamy Państwa na koncert zespołu Dżem.

Dżem to zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa założony w 1973 roku przez braci Adama i Beno Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

Mimo swych burzliwych dziejów, zespół ten istnieje już od kilkudziesięciu lat. Ciężko jest wskazać dokładny moment powstania kapeli, lecz bezsprzecznie wiąże się on nierozerwalnie z historią festiwalu w Jarocinie. Od lat 70-tych skład przeszedł wiele transformacji, zarówno personalnych jak i muzycznych, doświadczany tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera. Jednak nawet po tak druzgocących wydarzeniach muzycy potrafili się podnieś i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni.

Wykuwani w ciężkich warunkach, do dziś Dżem jest nie do zdarcia, a już w przyszłym roku świętować będziemy 35-o lecie istnienia zespołu.

Koncert stojący.

"Jeśli wybierają się Państwo na koncert, które odbywają się w naszym Klubie i poszukują Państwo noclegu zapraszamy do skorzystania z komfortowych i stosunkowo tanich noclegów w Apartamentach Retro Gdynia, które znajdują się w centrum miasta.