Cisza Jak Ta kolejny raz w Gdyni

Koncerty, Gdynia

Data 22.11.2013 19:00
Miejsce Blues Club
Adres Portowa 9
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł.

Cisza Jak Ta zagra kolejny raz w Gdyni, kolejny raz w klubie Blues Club. Będzie to z pewnością okazja dla miłośników poezji śpiewanej do obcowania z tym rodzajem muzyki. Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 19:00.

Zespół Cisza Jak Ta rozpoczął wspólną wędrówkę po świecie piosenki poetyckiej i autorskiej w marcu 2003 roku. Od początku istnienia zróżnicowane gusta muzyczne grupy przyjaciół wprowadzały duże urozmaicenie aranżacyjne do tworzonych piosenek. W utworach słychać akustyczne brzmienie gitar, skrzypiec, klarnetu i fletów, wzbogacane raz to mocnym, rockowym dźwiękiem elektrycznej gitary solowej i perkusji, a innym razem nastrojowym brzmieniem saksofonu czy akordeonu.

Wszystkie kompozycje muzyczne są autorstwa członków zespołu, a w warstwie tekstowej oprócz pieśni autorskich Mariusz Borowca, Michała Łangowskiego i Mariusza Skorupy, inspiracją do pisania muzyki są wiersze Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Wojciecha Bellona, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i innych Mistrzów Słowa. Przez 8 lat istnienia zespół zagrał ponad 150 koncertów na scenach piosenki poetyckiej w całym kraju i wydał 4 studyjne oraz jedną koncertową płytę cd/dvd rejestrujące ponad pięćdziesiąt utworów grupy.

[IMG]2[/IMG]

Zespół Cisza Jak Ta na czele razem z Starym Dobrym Małżeństwem, Domem o Zielonych Progach, YesKiezSirumem czy Grzegorzem Tomczakiem tworzy kwintesencję polskiej poezji śpiewanej, a ich koncerty są wielkim wydarzeniem wśród sympatyków tego typu muzyki w całej Polsce. Przez dziewięć lat swego istnienia zespół Cisza Jak Ta nagrał cztery płyty studyjne i zagrał ponad 150 koncertów na terenie całego kraju.

  • Aleksandra Frąckowiak – flet poprzeczny, wokal
  • Ilona Karnicka – skrzypce, wokal
  • Dariusz Bądkowski – gitara basowa
  • Hubert Liczbański – klarnet, djembe
  • Michał Łangowski – gitara elektroakustyczna, wokal
  • Mariusz Skorupa – gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna
  • Mateusz Wyziński - perkusja, djembe