ANIA DĄBROWSKA

Koncerty, Sopot

Data 28.10.2013 20:00
Miejsce Scena
Miejscowość Sopot
Bilety 48 zł

W tym roku mija 10 lat od debiutu fonograficznego Ani Dąbrowskiej. Dla wielu Jej fanów to właśnie „Samotność Po Zmierzchu” pozostaje tą najważniejszą płytą. Podczas jesiennej trasy koncertowej Ania po raz pierwszy zaśpiewa wszystkie piosenki ze swego pierwszego albumu.

————————–————————–————————–———————

Ania: „Gdy w 2004 roku ukazała się Samotność zupełnie nie byłam przygotowana na sukces jaki jej towarzyszył. Płyta powstawała prawie przez rok, a kolejny zabrało mi montowanie zespołu. To nieprawdopodobne, ale pomiędzy pierwszą, a druga płyta zagrałam tylko kilka koncertów, mimo iż z komercyjnego punktu widzenia był to mój najlepszy czas.

Doszłam do wniosku, że 10-ta rocznica, to dobry pretekst, by objechać z tą płyta kraj. Mam duży sentyment do tej płyty i wydaje mi się, że zasługuje ona na odpowiednią oprawę koncertową jakiej nie doczekała się wtedy ”.

————————–————————–————————–———————-

Obok piosenek z „Samotności” podczas jesiennych koncertów będzie można usłyszeć najpopularniejsze piosenki Ani z czterech ostatnich płyt: Bang Bang, Bawię Się Świetnie, Czekam, Jeszcze Ten Jeden Raz, Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną, Musisz Wierzyć, Smutek Mam We Krwi, Sound Of Silence, Trudno Mi Się Przyznać oraz W Spodniach Czy Sukience.

————————–————————–————————–———————

ANIA Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty:

  • „Samotność po zmierzchu”, 2004
  • „Kilka historii na ten sam temat”, 2006
  • „W spodniach czy w sukience?”, 2008
  • „Ania Movie”, 2010
  • „Bawię się świetnie” 2012

————————–————————–————————–——————–

Łącznie sprzedała ponad 250 000 płyt. Jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie” była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Pod koniec ubiegłego roku do sklepów trafiła Jej najnowsza płyta pt. „Bawię się świetnie”, którą krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku Ani.

————————–————————–————————–——————-

Dąbrowska zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej Trasy.

W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu.