Muzyczne Niedziele w Domu Uphagena

Koncerty, Gdańsk

Data 27.10.2013 12:00
Miejsce Dom Uphagena
Adres Długa 12
Miejscowość Gdańsk
Bilety 10 zł , ulgowy 5 zł

Barwy tanga to niecodzienny projekt muzyczny, będący efektem współpracy sopranistki Grażyny Nity i duetu skrzypcowo - akordeonowego Vio-dion Duo, który tworzą Malwina Mikołajczak i Krzysztof Lutrzykowski.

Podczas ponad godzinnego koncertu artyści zabierają słuchaczy w porywającą, czasem melancholijną, innym razem niezwykle burzliwą, ale zawsze pełną pasji i namiętności muzyczną podróż. Jest to możliwe dzięki programowi koncertu zawierającego najpiękniejsze i najbardziej znane tanga świata, a przede wszystkim dzięki samym artystom, których temperament, muzyczna pasja i entuzjazm są zawsze gwarancją niezapomnianych doznań artystycznych.

Muzyczne Niedziele w Domu Uphagena 27 października 2013r. godz. 12:00

Wykonawcy:

  • Grażyna Nita - śpiew
  • Vio-dion Duo Malwina Mikołajczak - skrzypce, Krzysztof Lutrzykowski - akordeon

Program:

  1. Astor Piazzola - "Libertango", "Le Grand Tango"
  2. Angel Villoldo - "El Choclo"
  3. Astor Piazzola - "Oblivion"
  4. Carlos Gardel - Por una Cabeza", "La Cumparsita"
  5. Jerzy Petersburski - "To ostatnia niedziela", "Tango Milonga" ... i wiele innych.

Grażyna Nita - sopran

Urodziła się w Warszawie. Studia ukończyła w bydgoskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno - aktorskim. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich prowadzonych przez tej klasy artystów, co: Fedora Barbieri, Helena Łazarska i Andrzej Orłowicz. W swym dorobku artystycznym posiada role operowe, operetkowe i musicalowe. Występowała m.in. na deskach Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego w Lublinie, czy Opery Nova w Bydgoszczy, kreując czołowe role w takich dziełach jak: "Carmen" G. Bizeta, "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta, "Księżniczka Czardasza" E. Kalmana, "Kraina Uśmiechu" F. Lehara, "Skrzypek na dachu" J. Bocka. Bierze również udział w wykonaniach dzieł oratoryjno - kantatowych. Stale współpracuje z Kwartetem Pomorskim, duetem skrzypcowo-akordeonowym Vio-dion Duo, a także Pomorską Orkiestra Kameralną.

Zespół Vio-dion Duo to młoda formacja, która powstała w 2011 roku. Duet współtworzą absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej, Malwina Mikołajczak - skrzypce i Krzysztof Lutrzykowski - akordeon. Oboje są stypendystami Marszałków województwa kujawsko-pomorskiego (Malwina w 2013 r.) oraz łódzkiego (Krzysztof w 2011 r.). Krzysztof jest także laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Muzyków połączyła idea wykonywania utworów współczesnych. Pierwsze sukcesy na koncertach zaowocowały chęcią poszerzenia repertuaru o muzykę baroku, romantyzmu, a także o muzykę rozrywkową. ​Artyści są laureatami wielu konkursów polskich i zagranicznych.