Gdynia na Fali - pierwsze spotkanie

Sport, Gdynia

Data 25.10.2013 10:00
Miejsce Szkoły Podstawowej nr 42
Adres ul. Staffa 10
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

W najbliższy piątek, 25 października, rozpoczynają się żeglarskie spotkania w szkołach w ramach programu Gdynia na Fali. Marcin Czajkowski i Maciej Grabowski, ambasadorowie programu z pierwszą prelekcją udadzą się do Szkoły Podstawowej nr 42 na Karwinach (ul. Staffa 10). Początek o godz. 10.00.

Piątkowe spotkanie poprzedziła kilkudniowa wystawa o tematyce żeglarskiej, która zapowiadać będzie każdą z kolejnych wizyt ambasadorów. Dodatkową atrakcją będą odwiedziny Tytusa Butowskiego, członka Gdynia Sailing Team. Tytus jest tegorocznym Mistrzem Europy w klasie Optimist.

Program popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży gdyńskich szkól (Gdynia na Fali) został ogłoszony pod koniec sierpnia. Przez ostatnie tygodnie trwały przygotowania do spotkań oraz koordynacja programu w poszczególnych placówkach. Idea żeglarskich spotkań spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach programem będziemy mogli objąć wszystkie gdyńskie szkoły.

Kontakt: Beata Szadziul, tel. 509 13 13 13, e-mail: [email protected]

Kontakt do ambasadorów: Maciej Grabowski, e-mail: [email protected], Marcin Czajkowski, e-mail: [email protected]