Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Luterek, czyli 8. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych

Filmy, Wejherowo

Data 25.10.2013 00:00-27.10.2013 00:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Pragniemy zaprosić wszystkich gotowych pacjentów na terapię śmiechową, bowiem 8. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka wnika głęboko w tematykę śmiechu w literaturze. Organizatorzy: Wejherowskie Centrum Kultury oraz Liceum „Sobieskiego” poszukiwać będą leku na wszechobecny smutek, dotykający zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie.

Udział w zmaganiach konkursowych zapowiedziały zespoły teatralne i monodramiści z całej Polski, z takich miejscowości, jak: Chełmno, Nadarzyn, Sierpc, Chojnice, Gryfino oraz przedstawiciele miast województwa pomorskiego i powiatu wejherowskiego.

Hasłem nadrzędnym tegorocznego Przeglądu jest „Śmiech w literaturze”, ale i poza nią, dlatego zapraszamy widzów spragnionych śmiechu oraz dobrej zabawy w teatr i w teatrze. Do tego spotkania nasze centrum kultury przygotowywało wejherowian od momentu otwarcia pięknego gmachu Filharmonii Kaszubskiej, organizując cykliczne spotkania z polskimi kabaretami, koncerty łączącej pokolenia muzyki z „Krainy Łagodności”, czy też prezentując pełne pozytywnej energii filmy („Kwartet”, „Imagine” czy „Niebo w gębie”).

Wierzymy, że tak przygotowani widzowie nie wyjdą z przeglądu niezadowoleni. Każdy będzie mógł obejrzeć na dużej sali zmagania aktorów - amatorów w kategorii młodzieżowej, a także (tu novum!) w kategorii dorosłych. Wierzymy, że nasze miasto przez te trzy dni będzie przepełnione dobrą atmosferą.

Jury:

[IMG_L]2[/IMG_L]

Karol Prochacki - z wykształcenia scenograf i projektant wzornictwa przemysłowego. Absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Przez lata związany ze stowarzyszeniem teatralno-edukacyjnym „Wybrzeżak" jako aktor, scenograf i reżyser.

Bogdan Smagacki - aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Urodził się w 1963 roku w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni (1989), Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (1997) i Studium Pedagogicznego (1999). Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni jako Diapanazy Nibek w spektaklu „Czysta Blaga” wg S. I. Witkiewicza, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza (dyplom,1989). Od 1991 roku jest aktorem Teatru Miejskiego w Gdyni. Pracuje również jako pedagog, prowadząc z młodzieżą zajęcia aktorskie.

[IMG_R]3[/IMG_R]

Andrzej RÓG - aktor, piosenkarz i reżyser, twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta kabaretu Loch Camelot. W dorobku teatralnym ma liczne role w Krakowskim Teatrze STU, z którym związany jest od 30 lat. Współpracował również z Teatrem Ludowym w Krakowie i Teatrem Bagatela im. T. Boya Żeleńskiego. Współpracuje z Teatrem Telewizji. Jest reżyserem spektaklu muzycznego Pieśń o złotej krainie, sztuki Targanie jabłek wg T. Nowaka i monodramu Kamień na kamieniu wg W. Myśliwskiego. Na swoim koncie ma również liczne role w serialach i filmach fabularnych. Chętnie zapraszany do prac jury podczas konkursów, przeglądów teatralnych i recytatorskich.

Prezentacje rozpoczną się w piątek 25 października o godz.13.00, zakończą się tego dnia ok. godz. 20.00, w sobotę zmagania rozpoczniemy o godz. 9.00, a zakończymy ok. 16.30. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z Tomaszem Manem - reżyserem m.in. sztuk komediowych (godz.19.00, sala konferencyjna), a o godz. 20.00 zaprezentujemy spektakl „Związek otwarty” Teatru Miejskiego w Gdyni (brak już wolnych miejsc). Tegoroczne konkursowe zmagania podsumujemy w niedzielę 27 października podczas uroczystego zakończenia Przeglądu, podczas którego wręczone zostaną nagrody. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TEGOROCZNE ŚWIĘTO TEATRU AMATORSKIEGO DO FILHARMONII KASZUBSKIEJ!