Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Sławek Jaskułke/Piotr Wyleżoł DuoDram

Koncerty, Gdynia

Data 07.11.2013 20:00
Miejsce Kawiarnia u Muzyk'uff
Adres Hieronima Derdowskiego 9-11
Miejscowość Gdynia
Bilety 35 zł

Określenie rodem z teatru w tym przypadku określa spotkanie dwóch osobowości świata muzyki. Wspólny projekt wybitnych pianistów jazzowych Sławka Jaskułke i Piotra Wyleżoła jest dowodem dojrzałego wyboru i świadomej drogi obu artystów. Wyjątkowy spektakl muzyczny opiera się na dialogu między dwoma muzykami, jednocząc jazzowe brzmienie z wyrafinowaną klasyką, osobliwe szaleństwo z odważną formą. Dzieło zaskakuje i wzrusza, dotyka i inspiruje. Dociera w najgłębsze zakamarki duszy, urzekając zachęca do wspólnej wędrówki. Dwa instrumenty połączone jednym miejscem, dwoje artystów połączonych jedną muzyką. To harmonijne i idealne spotkanie dwóch światów jest gwarantem wielkiego wydarzenia i sztuki na najwyższym poziomie.

  • Patronat Gdynia-moje miasto
  • Patronat medialny-Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, SlowLife Food&Garden

  • Bilety w cenie 35 pln

Piotr Wyleżoł - fortepian

Jeden z najlepszych polskich pianistów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 2001 roku. W czasie studiów laureat wielu nagród, m.in. międzynarodowego konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach oraz Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej a także nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na festiwalu "Jazz nad Odrą". Występował na wielu festiwalach (m.in. "Jazz Baltica", "Leverkusen Jazz Tage", "Jazz Jamboree") i salach koncertowych ( jak Royall Albert Hall w Londynie czy "Olympia" w Paryżu ) kilkudziesięciu krajów świata. Od początku kariery lider własnych formacji. Ma w dorobku 5 autorskich płyt oraz kilkadziesiąt nagranych z innymi artystami i liczba ta stale rośnie. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami jak Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Billy Hart. Poza działalnością konecrtową od 2008 roku prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Sławek Jaskułke - fortepian

Jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Aranżer, producent muzyczny, członek Kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, Filharmonii Monachijskiej czy International Performing Arts Center w Moskwie. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival. Koncertował w kilkudziesięciu krajach świata i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 roku reprezentował Polskę na festwialu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty "Jaskułke - Hong Kong". Album szeroko doceniony, otrzymał najwyższą notę pięciu gwiazdek w prestiżowym piśmie Jazz Forum. We wrześniu 2010 roku wystąpił na Światowej Wystawie EXPO w Shanghaju, prezentując premierowo specjalnie przygotowany projekt: "Jaskułke - Chopin na pięć fortepianów".