Peter J. Birch / CeZik & KlejNuty

Koncerty, Sopot

Data 05.11.2013 20:00
Miejsce Klub Atelier
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety 35 zł , w przedsprzedaży 30 zł

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy i Niemcy - w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) - zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band.

Łącznie zagrał już prawie 200 koncertów, a ma raptem 22 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Aktualnie promuje swój debiutancki, wydany w tym roku album "When The Sun's Risin' Over The Town". Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Jesienią Peter ponownie rusza w Europę!

Peter sprawnie porusza się w ramach obranej estetyki. Czuje folk. Ma go w genach! Może to nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell? - Angelika Kucińska, "Przekrój"

Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. - Robert Sankowski, "Gazeta Wyborcza"

Mamy do czynienia z 40 minutami przemyślanej, pięknej muzyki, z 11 kompozycjami z charakterem, będącymi świadectwem dojrzałości młodego Piotra Brzezińskiego i jego dużej samoświadomości. Czy to wystarczy, by zawojować Europę i świat? Pewnie nie, ale życzę mu z całego serca, by wybił się nad Wisłą. Ma na to papiery! - Jerzy Gibadło, portal "T-Mobile Music"

"When the Sun's Risin' Over the Town" to bardzo dojrzały i przemyślany debiut. Podczas słuchania wszystko staje się prostsze i przyjemniejsze. Otaczający świat przestaje istnieć i liczą się tylko dźwięki. Tak zaczarowana trzymam kciuki za dalsze poczynania Piotrka! - Kasia Matuszyńska, portal "Uwolnij Muzykę"

Czy w chłodnej Polsce można nagrać pachnące słoneczną, amerykańską prowincją dobre country folkowe piosenki? Oczywiście! Najlepszym tego przykładem jest debiutancki album Petera J. Bircha. "When The Sun..." należy zaliczyć do bardzo udanych debiutów! - Wojciech Żurek, portal "Splot Pl"

  • Jestem zachwycony! "When The Sun'sRisin' Over The Town" to dzieło totalnie profesjonalne. Ten dwudziestoparolatek bez większej przesady może być okrzyknięty polskim Paulem Simonem. - Sebastian Żwan, Radio Aktywne