Marzena Sikała & Agnieszka Kaszuba

Koncerty, Gdynia

Data 03.11.2013 14:00
Miejsce Restauracja Panorama
Adres Adama Mickiewicza 1/3
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy do restauracji "Panorama", gdzie 3. listopada swoją nastrojową muzyką Marzena Sikała i Agnieszka Kaszuba zapewnią odświętną oprawę niedzielnego popołudnia. Zamówcie jedno z dań z nowej karty menu i delektujcie się wyjątkową chwilą przy magicznych dźwiękach skrzypiec i wiolonczeli.

Marzena Sikała - skrzypce

Z urodzenia Gdańszczanka - tam ukończyła Akademię Muzyczną, grała w trójmiejskich orkiestrach opery i filharmonii, kameralnych oraz teatralnych. Jako muzyk - aktor eksperymentowała w Polskim Teatrze Instrumentalnym R.G.Miśka, w teatrze wędrownym "Maszoperia" M. Lubieńskiego, a następnie w Teatrze Miejskim w Gdyni i Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Brała udział w różnych projektach muzycznych przy gdańskim NCK-u, grała w zespołach folkowych ( "Newgrange", "Chutir" "T 4", "Szantymentalni", "Kochankowie Rudej Marii" ) oraz współpracowała z trójmiejskimi muzykami i zespołami grajac na skrzypcach akustycznych i elektrycznych. Od wielu lat związana jest z kwartetem smyczkowym "4 One" i "4 Strings Duo" oraz zespołem "Vibrasoniq" ( pop - electroniq), a także gra projekty solowe oraz w różnych składach i stylistykach muzycznych ( np. Endriu, Vreen )

Agnieszka Kaszuba - wiolonczela Pochodzi z Gniezna, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof.Renaty Marzec. Od 2000 roku pracuje jako muzyk orkiestrowy w Operze Bałtyckiej oraz jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako kameralistka. Jest członkinią kwartetu smyczkowego "4 One", tria fortepianowego "Hadron Trio" oraz duetu smyczkowego "4 Strings Duo". Współpracuje z Teatrem Otwartym Dariusza Wójcika, Towarzystwem Śpiewaczym im. K.Szymanowskiego w Gdańsku oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

Wydała autorski zbiór utworów wiolonczelowych dla dzieci i młodzieży "Moja wiolonczela".