Hunter

Koncerty, Gdynia

Data 03.11.2013 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 35 zł , w przedsprzedaży 30 zł

Koncert grupy Hunter, promującej swoją najnowszą płytę "Imperium", której premiera odbędzie się w październiku tego roku.

"Imperium" to tytuł najnowszej płyty Huntera, której premiera przewidziana jest w październiku 2013 - rok po wydaniu "Królestwa", które właśnie otrzymało status Złotej Płyty. Jest także jego kontynuacją słowno-muzyczną. Większość materiału powstała w lecie 2012 roku podczas "królewskiej" sesji nagraniowej w leśnej stodole wiejskiej na Mazurach, ale ponieważ w międzyczasie pojawiło się też kilka nowych pomysłów muzycznych, zespół postanowił je również zarejestrować. Całość miała być z założenia kontynuacją, a jednocześnie dopełnieniem, tego, co zostało zawarte na "Królestwie", jednak myliłby się ten, kto oczekiwałby jego powielenia. Utwory "Imperium" są bardziej rozbudowane i progresywne, a teksty nigdy jeszcze nie były mocniejsze. W końcu Królestwa czasem bywają piękne. Imperia - nigdy. Głównym przekazem płyty jest pokazanie, jak pierwsze potrafią zmienić się w drugie. Trasa koncertowa rusza 4 października. Ze specjalną oprawą wizualną i pirotechniczną, w zależności od możliwości technicznych klubów. Oprócz utworów promujących najnowsze wydawnictwo, usłyszeć będzie można najbardziej znane i lubiane kilery koncertowe z płyt poprzednich, a także kilka coverów, które Hunter postanowił włączyć do swojej setlisty po zaskakującym sukcesie Metal Project na Przystanku Woodstock, gdzie miało okazję go usłyszeć, zobaczyć i ocenić blisko pół miliona osób.

HUNTER

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła DRAKA Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza BROOZA Sławińskiego. W 1991 roku Hunter zarejestrował w Niemczech debiutancką płytę - "Requiem", wydaną jednak dopiero w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz GOLIASH Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja). W 1996 roku Hunter zagrał po raz pierwszy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock. Trzy lata później skład zasilił drugi gitarzysta - Piotr PIT Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty - do grupy w miejsce 'Goliasha' dołączył do składu Konrad SAIMON Karchut.

[IMG]2[/IMG]

W 2001 roku do sklepów trafiło wydane własnym sumptem wydawnictwo "Live", na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock'96 Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został klip do "Kiedy Umieram...". Produkcja - zarówno w wersji audio, jak i video, pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. "Kiedy Umieram..." zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Trzeci album - "Medeis" - wydano w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek - Michał Jelonek. W latach 2003-2004 zespół zagrał dwa razy na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album "T.E.L.I..." trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja. W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną "HolyWood". Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu "Fallen" oraz nagranie "Easy Rider" z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza. Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera - Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz "Daray" Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesania, Black River). W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana "HellWood". W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu, powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek "Labirynt Fauna" oraz "Strasznik". Rok 2011 to kolejne wydawnictwo, tym razem jubileuszowe: "HUNTER - XXV Lat Później" (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. W tym czasie dołączył na stałe do zespołu, zasilający go już od dłuższego czasu podczas koncertów, Arek LETKI Letkiewicz (instrumenty perkusyjne).

W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa - ARMAGEDDON TOUR 2012, a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagrał na SONISPHERE 2012, którego headlinerem była Metallica. Był to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po edycji rok wcześniej z Iron Maiden w roli głównej. W listopadzie 2012 odbyła się premiera nowego albumu studyjnego "Królestwo" i promująca go jesienna trasa koncertowa. Krążek w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 3. miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży OLIS. W marcu odbędzie się druga część trasy promującej płytę. Jesienią 2013 roku planowana jest premiera drugiej części "Królestwa". 3 sierpnia 2013 Hunter zagrał na Przystanku Woodstock dla blisko pół miliona osób. Otrzymał wówczas Złotą Płytę za album "Królestwo".

Skład zespołu:

  • Pit - gitara
  • Saimon - bas
  • Jelonek - skrzypce
  • Drak - gitara/wokal
  • Daray - perkusja
  • Letki - instrumenty perkusyjne

ZIEMIA ZAKAZANA (support)

Bezkompromisowo rock'n'roll'owo, ciężko uderzeniowo, aczkolwiek bez ofiar i strat materialnych. Ziemia Zakazana to wybuchowa mieszanka ciężkich rockowych brzmień, charyzmatycznego wokalu i nieskrępowanych schematami tekstów. Zespół tworzy cztery ogarnięte muzyczną pasją dusze. Ich muzyka pokazuje, że dzięki różnorodnym i często odległym inspiracjom można stworzyć projekt, który wręcz eksploduje świeżością oraz solidną dawką mocnego uderzenia w nowoczesnej formie. Nie ulegając modzie na obcojęzyczne śpiewanie, udowadniają, że potrafią stworzyć nietuzinkowe, dobre, mocne kompozycje i zawrzeć w nich wiele emocji, wyrażanych po polsku. Zafascynowani sceną zarażają ekstatycznym rock'n'rollem i uwalniają mnóstwo pozytywnej energii podczas koncertów.