Długi łykend - spektakl gościnny

Filmy, Gdynia

Data 28.10.2013 17:30
Miejsce Teatr Muzyczny
Adres pl. Grunwaldzki 1
Miejscowość Gdynia
Bilety norm. 70-90 zł

Białostocki Teatr Komedialnia Długi łykend

"Długi łykend" to klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski.

To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? W mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli odezwą się membrany hipokryzji i dzikiego szaleństwa. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość? Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...?

Autorem "Długiego łykendu" jest Norm Foster. Jego sztuki doczekują się rocznie około 150 rożnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: "Premiera" i "Ostra jazda".

Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska Scenografia: Magdalena Wacławik

Obsada (gra wymiennie):

  • Maja Berełkowska / Grażyna Strachota
  • Katarzyna Żak / Katarzyna Walter
  • Piotr Cyrwus / Piotr Dąbrowski
  • Piotr Machalica / Wojciech Wysock