Łagodna Pianka - Pogromcy Smoków Tour 2013

Koncerty, Sopot

Data 17.10.2013 15:33
Miejsce 3 Siostry
Adres Powstańców Warszawy 6
Miejscowość Sopot
Bilety 10-15 zł

Łagodna Pianka to czterech młodzieńców z malowniczego Podkarpacia. Grają bardzo dobre koncerty, co w zupełności wystarczyło, by jeszcze przed wydaniem debiutanckiego singla wystąpili na żywo w radiowej Czwórce, TVP2 i zagrali trasę ze Strachami Na Lachy. Następnie zdobywali serca nowych fanów samodzielnie wyprodukowanymi teledyskami z dużą dawką abstrakcyjnego poczucia humoru. Doprowadziło to do występów m.in. na Coke Live Music Festival, Męskim Graniu czy unplugged w Esce Rock, a także zaprezentowania zespołu w licznych audycjach radiowej Trójki.

22 kwietnia ukazał się debiutancki album podkarpackiej formacji, zatytułowany "Najmniejsze przeboje". Zabiegało o niego aż trzech wydawców. Krążek zawiera 11 bezpretensjonalnych piosenek odwołujących się do lat dzieciństwa: raz pogodnych, raz przejmujących, ale bez wyjątku wpadających w ucho. Jego producentem jest Jacek Szabrański (The Car Is On Fire).

  • www.youtube.com/watch?v=YMQrhqqRe38
  • www.youtube.com/watch?v=n70nbQc8w_4

Podczas jesiennych koncertów Piankowców będzie można usłyszeć zarówno debiutancki materiał, jak i nowe utwory, które ukażą się na drugim albumie formacji.

www.youtube.com/watch?v=ONZFHzByZ3Y

Strona internetowa: www.lagodna-pianka.pl