Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Pustki

Koncerty, Gdańsk

Data 26.10.2013 20:00
Miejsce Klub ŻAK
Adres al. Grunwaldzka 195/197
Miejscowość Gdańsk
Bilety 15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów 30 zł przedsprzedaż / 40 zł - normaln

Transowa rytmika, analogowe klawisze i gitary. To wszystko osadzone w delikatnym klimacie, który niespodziewanie przechodzi w jazgot. Poprzednia płyta zespołu Kalambury potwierdzają talent grupy do pisania bezpretensjonalnych hitów.

Sięgając po wiersze klasycznych poetów Pustki osiągają efekt niezwykłej jedności tekstu i muzyki w każdym utworze (Paweł Krawczyk, Machina). Najnowsza płyta zespołu jest jeszcze tajemnicą, ale to, co wiemy na pewno, to fakt, że koncerty Pustek to niezapomniane, energetyczne przeżycie i często jedyna szansa usłyszenia utworów, które nigdy nie znajdą się na żadnej płycie, ani nigdy więcej nie będą zagrane na żadnym koncercie.

Grupę w 1999 założyli Radek Łukasiewicz i Janek Piętka. Pustki mają na swoim koncie 4 albumy: Studio Pustki (2001), 8 Ohm (2004), Do Mi No (2006) i Kalambury (2009) i właśnie pracują nad najnowszym. Ich utwory zostały umieszczone na wielu różnych kompilacjach. Są autorami muzyki do trzech filmów m.in. Doskonałe popołudnie reż. Przemysław Wojcieszek), Marco P. i złodzieje rowerów (reż. Bodo Kox) oraz do filmu niemego Aelita" (reż. Jakow Protazanow). Nagrali ścieżkę dźwiękową do czterech spektakli teatralnych m.in.: Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (reż. P. Wojcieszek, tekst: D. Masłowska, TR Warszawa), Cokolwiek się zdarzy, kocham cię, (reż. P. Wojcieszek), Osobisty Jezus (reż. P. Wojcieszek), Predicatorum Gedanensis (reż. Andrzej Gołębnik - ilustracja muzyczna do plenerowego widowiska opowiadającego historię Gdańska).

Stworzyli ilustrację muzyczną do powieści P. Huelle Ostatnia Wieczerza, czytanej w radiowej Trójce. W 2009 roku Pustki zostały laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Na płycie Kalambury zaprezentowali piosenki oparte na tekstach Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego.

PUSTKI

Koncert promujący nową płytę.

Barbara Wrońska - pianino, wokal / Radek Łukasiewicz - gitary, wokal / Grzegorz Śluz - bębny