Kabanos, Zacier

Koncerty, Gdynia

Data 25.10.2013 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 30 zł , w przedsprzedaży 20 zł

Koncert Kabanosa - zespołu poruszającego się po scenie alternatywnej. Tego dnia na scenie pojawi się też formacja Zacier.

KABANOS

Ewenement polskiej sceny niezależnej, laureat nagrody publiczności "Złoty Bączek" na Przystanku Woodstock 2012. Jego utwory są chóralnie odśpiewywane na koncertach, zrobił furorę zarówno w Internecie, jak i w akademickich rozgłośniach radiowych. Powoli staje się prawdziwą gwiazdą polskiej sceny alternatywnej, będącej w opozycji do masowych mediów i popkultury. Dowodem na to może być ponad 3,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube, kilka tras koncertowych po całej Polsce i cztery studyjne płyty na koncie.

Zacier (Grupa Skiflowa Zacier)

Polska grupa muzyczna założona w 1984 przez Mirosława "Zaciera" Jędrasa. Zacier to skrót od Zrzeszenia Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących. Główną postacią zespołu jest sam Mirosław Jędras, będący autorem tekstów i muzyki - w zespole śpiewa, gra na instrumentach klawiszowych oraz wielu innych różnych instrumentach (m.in. gitara, skrzypce, fujarka). Pozostały skład grupy ulegał częstym zmianom. Od 2009 roku grają: DJ Mrufka (prywatnie syn Jędrasa) na perkusji, Dr Yry na gitarze i basie, Krzysztof Zieliński na gitarze. Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór "Odpad Atomowy", który później wykonywali Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary.