Koncert gitarowy Piotra Krępecia

Koncerty, Sopot

Data 23.10.2013 20:00
Miejsce Młody Byron
Adres Józefa Czyżewskiego 12
Miejscowość Sopot
Bilety 15 zł

Piotr Krępeć - gitarzysta akustyczny, uznany przez magazyn Top Guitar "objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary". W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym Piotr Krępeć rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i "raz na zawsze" zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album IN SUBSTANCE, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

Koncertował z największymi gitarzystami akustycznymi świata (m.in. Jon Gomm, Andrea Valeri) Od trzech lat jest organizatorem i dyrektorem artystycznym "Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego". W 2012r nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu Arka Biedrzyckiego "Podróż z bagażem podręcznym". Film został doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES.

Aktualnie artysta jest w trakcie trasy koncertowej promującej najnowszy album "IN SUBSTANCE" - www.piotrkrepec.com

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!