Ostatnie takie trio wystąpi w Rumi

Filmy, Rumia

Data 20.10.2013 17:00
Miejsce Dom Kultury SM "Janowo"
Miejscowość Rumia
Bilety wstęp wolny

Już w niedziele podczas Janowskiego Wieczoru Kabaretowego wystąpi "Kabaret PAKA" znany z z nietuzinkowej satyry społecznej, obyczajowej i politycznej.

Kabaret Paka powstał w 1984 w Zielonej Górze, gdzie studiował jego założyciel Krzysztof Langer. Skład kabaretu był wielokrotnie zmieniany, ale trzonem zespołu (od 1988 r. do 2001 r.) byli: Krzysztof Langer i Andrzej Marchowski. Dziś kabaret tworzą Krzysztof Langer, Robert Wróblewski i Krzysztof Rogacewicz.W latach 1987–1989 kabaret zdobył wiele nagród, w tym prestiżowe Grand Prix na przeglądzie PaKA w Krakowie.

Jak sami o sobie mówią:

Krzysztof Langer - "idealny szef kabaretu. Wysoki, przystojny, młody, uczciwy, prawdomówny, kreatywny, uroczy, męski, piękny, dusza towarzystwa, sumienie świata, kwintesencja stworzenia. Słowem: ANIOŁ."

Andrzej Marchowski – "wyjątkowy intelektualista i erudyta, wrażliwy na wszelką niesprawiedliwość i losy całej ludzkości a nawet wszechświata. Czyta wszystko, co wpadnie mu w ręce. Kocha literaturę i sztuki piękne. Pasje: wóda i baby."

Piotr Przeniosło - "kochanek Melpomeny. Wielki duchem księgowy kabaretu. Skąpość informacji wynika z faktu, że niewiele mówi, ponieważ zajmuje się przeważnie liczeniem pieniędzy, a jak ma wolną chwilę, to liczy pieniądze w ramach hobby."