Niedziele jak z bajki

Koncerty, Rumia

Data 20.10.2013 13:00
Miejsce Port Rumia
Adres Grunwaldzka 108
Miejscowość Rumia
Bilety wstęp wolny

O czym opowie dzieciom stary kredens?

W ramach cyklu "Niedziele jak z bajki" zapraszamy najmłodszych gości galerii na spektakl "Opowieści starego kredensu". Legendy o walczącym ze smokiem rycerzu oraz o Złotej Kaczce opowiedzą niezwykłe przedmioty zamieszkujące stary kredens.

Spektakl "Opowieści starego kredensu" odkryje przed najmłodszymi gośćmi naszej galerii niezwykłe tajemnice kuchennego mebla. Podczas przedstawienia maluchy poznają historię Grzecznego Rycerza, który dobrocią pokonał smoka oraz klasyczną legendę o bogactwie pilnowanym przez Złotą Kaczkę. Obie opowieści będą jednak zaprezentowane w dość nietypowy sposób - ich narratorami będą bowiem magiczne kuchenne przybory.

I tak, stolnica stanie się bajkowym królestwem, w którym rządzi Król Wałek Pierwszy. Jego życie narażone będzie na niebezpieczeństwo ze strony smoka, w którego rolę wcieli się kuchenny tłuczek. Chlebowa kromka ożyje, aby nucić pieśni o Złotej Kaczce pływającej w podziemnym stawie, a kuchenny ręcznik zagra biednego Jasia, marzącego o legendarnym bogactwie.

Zapraszamy na spektakl "Opowieści starego kredensu" w niedzielę 20 października. Opowieść zaprezentowana zostanie trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp jest bezpłatny.