Koncert zespołu Irena

Koncerty, Gdańsk

Data 19.10.2013 20:00
Miejsce Wydział Remontowy
Adres pl. Solidarności
Miejscowość Gdańsk
Bilety 10 zł

IRENA to młody warszawski zespół grający gitarowy pop.

15 VI 2012 zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. "Neonowe obietnice" nakładem Thin Man Records. Krążek promowany jest singlami "Nie mówię głośno" i "Jeszcze nie teraz".

Zadebiutowali w 2009 roku EPką "Wczesna jesień", która swoją premierę miała 21 sierpnia podczas koncertu w klubie Hydrozagadka.

  • https://www.facebook.com/ zespolirena

Rok później, 21 sierpnia 2010, zagrali najważniejszy w swojej krótkiej karierze koncert na Coke Live Music Festival. Irena w ciągu pierwszych piętnastu minut występu sprawiła, że festiwalowy namiot pękał w szwach, a cztery tysiące ludzi pod koniec koncertu śpiewało wszystkie refreny i dosłownie szalało razem z zespołem.

To nie zdarza się często, żeby kompletnie nieznany skład tak zaczarował publiczność. Nie bez powodu Irena została okrzyknięta czarnym koniem CLMF.

Możliwość występu na jednym z największych polskich festiwali była nagrodą w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym grupa pokonała ponad tysiąc zespołów. Oprócz występu, Irena wygrała również budżet na nagranie płyty, który pozwolił na nagranie "Neonowych obietnic". Producentem jest Kamil Łazikowski z Cool Kids of Death.

IN MY POCKET

to grupa założona na początku 2010 roku w Trójmieście. Stylistyką nie odbiega daleko poza gitarowe granie inspirowane brytyjską i amerykańską sceną rockową. Brudne gitary mieszają się tutaj z hałaśliwą perkusją, tworząc kompozycje, w których to melodia odgrywa największą rolę.

W marcu 2011 ukazała się debiutancka EP 'Brand New Moments'. Zespół został doceniony mi. przez jurorów Red Bull Tourbus, portal T-Mobile Music, czy Magdę Jethon, szefową Programu 3 Polskiego Radia.

Obecnie grupa pracuje nad nowym wydawnictwem.

  • www.facebook.com/ InMyPocketpl
  • Singiel Dirty Lagoon http:// inmypocket.bandcamp.com/ track/dirty-lagoon

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/516325531770277/