Kayah & Transoriental Orchestra zabrzmią w Gdańsku

Koncerty, Gdańsk

Data 17.11.2013 19:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Miejscowość Gdańsk
Bilety 80 zł / 100 zł / 120 zł

Transoriental Orchestra to nowy projekt muzyczny Kayah – synergia słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji et-no‐jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej.

Do współpracy przy projekcie, Kayah zaprosiła Atanasa Valkov – polsko‐bułgarskiego kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości.

W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych. W składzie grupy jest obecny Marcin Wyrostek – wybitny akordeonista, od dłuższego czasu współpracujący z Kayah w projekcie Coloriage.

Kayah & Transoriental Orchestra wykonują piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, czy utwory pochodzenia bałkańskiego. Na koncercie przejawiać się będą reminiscencje muzyczne najbardziej znanych pieśni w nowocze-snych i energetycznych koncertowych aranżacjach, a Kayah śpiewa po polsku, hiszpańsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku i w jidysz. W repertuarze zespołu znajdują się również tak znane utwory Kayah jak Nie ma Ciebie, Sto lat Młodej Parze, czy Prawy do Lewego.