Tuwim dla dzieci w Teatrze Muzycznym

Filmy, Gdynia

Data 12.10.2013 00:00-23.10.2013 00:00
Miejsce Teatr Muzyczny
Miejscowość Gdynia

Premiera spektaklu dla najmłodszych widzów "Tuwim dla dzieci" odbędzie się w sobotę 12 października 2013 r. na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni. To przedstawienie, w którym obok muzyki najważniejsze jest słowo. Piękne wiersze, które napisał Julian Tuwim z pewnością pobudzą wyobraźnię małych widzów, zwłaszcza, że towarzyszyć im będzie wspaniała, bajkowa scenografia.

Teatr Muzyczny tym spektaklem pragnie oddać hołd wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i wrażliwość społeczną wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Bogata i różnorodna twórczość Juliana Tuwima stanowi atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Jego poezja jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa.

Przedstawienie można obejrzeć 12, 13, 15, 16, 22 i 23 października 2013 r.

"Tuwim dla dzieci" jest drugim spektaklem w "Roku polskim" Teatru Muzycznego. Ideą przyświecającą budowaniu repertuaru w sezonie 2013/2014 była prezentacja dorobku kultury polskiej, budzenie poczucia dumy narodowej i identyfikacji. "Rok polski" rozpoczął się od prapremiery "Chłopów". Na listopad zaplanowano na Scenie Kameralnej premierę "Tuwima dla dorosłych", natomiast w grudniu na Nowej Scenie komedii muzycznej "Klub kawalerów". Kolejnym musicalem na Dużej Scenie będą "Przygody Sindbada Żeglarza" z muzyką Grzegorza Turnaua.

Tuwim dla dzieci

  • Reżyseria i choreografia: Bernard Szyc
  • Opracowanie muzyczne: Renia Gosławska
  • Scenografia i kostiumy: Renata Godlewska
  • Spektakl prowadzi: Ewa Wielebska

Obsada: - Renia Gosławska - Katarzyna Wojasińska - Julia Zacharek - Krzysztof Kowalski