Klub ŻAK gości nowe brzmienie

Koncerty, Gdańsk

Data 19.10.2013 20:00
Miejsce Klub Żak
Adres Grunwaldzka 195/197
Miejscowość Gdańsk
Bilety szczegóły w opisie

Ifi Ude to czysta, nieposkromiona energia, siła, ogromna determinacja. Korzystając z crowdfoundingu - finansowania społecznego, Przekonała swoich fanów, że warto jej zaufać, a ci "zrzucili się" na jej debiutancką płytę.

Jej imię w języku ibo, oznacza "coś dobrego". Jest autorką muzyki i tekstów. Odważnie sięga po elektronikę, którą łączy z szeroką gamą instrumentów akustycznych. Szerszej publiczności dała się poznać stosunkowo niedawno, a już ocenia się ją jako jedną z najoryginalniejszych postaci na polskiej scenie.

W Żaku artystka wraz z zespołem wystąpiła już w zeszłym roku i ich energia powaliła nas na łopatki. Zespół porwał oporną na początku publiczność do dzikich tańców, powodując że w ponury październikowy wieczór, wszyscy wychodzili z uśmiechem na twarzy.

FISMOLL

[IMG_R]2[/IMG_R]

19-letni Fismoll, właściwie Arkadiusz Glensk, to młody artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.

19 czerwca ukazała się debiutancka płyta Fismolla, której masteringiem zajęła się Mandy Parnell, współpracująca z takimi gwiazdami jak m.in. Björk, Sigur Rós, Depeche Mode czy Róisín Murphy.

Tak wielki talent jak Fismoll to już kategoria: NIEPRZYZWOITE. Chłopak upłynnia mi serce - Kasia Nosowska.

Dokładnie 18 czerwca, kiedy krążek pt. At Glade trafił na sklepowe półki, cierpliwość została wynagrodzona, a ciekawość zaspokojona. Swoją drogą, w Empiku jeszcze przed tą datą na karcie produktu widniał już znaczek bestsellera. Nie ma w tym wszystkim niczego dziwnego - ten album zasługuje na te wszystkie określenia, pochwały i zachęty. Fismoll nagrał piękną płytę, która jest bezapelacyjną perłą na polskim rynku. Możną ją również śmiało postawić obok dokonań zagranicznych twórców- Katarzyna Janik, Musicis.

Bilety:

  • 13 zł przedsprzedaż / 23 zł - super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY (limitowana ilość biletów)
  • 15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów*
  • 30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne

BILETY OBEJMUJE DWA KONCERTY

-wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji (zaświadczenia o przyjęciu na studia) i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

OSTATNI DZIEŃ PRZEDSPRZEDAŻY: 13.10.2013

Sprzedaż: Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. / Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.