Vavamuffin

Koncerty, Gdańsk

Data 20.10.2013 15:00
Miejsce Kwadratowa
Adres Siedlicka 4
Miejscowość Gdańsk
Bilety studenckie 25zł normalne 35zł

Jako trzeci w jesiennym kalendarzu koncertów na scenie Kwadratowej wystąpi Vavamuffin. Autorzy wielu hitów przyjadą do największego studenckiego klubu w Trójmieście 20 października. Początek koncertu o godzinie 20:00.

Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :)

Więcej o zespole:

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki.

Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje w których występuje tudzież występował dany delikwent):

  • Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]
  • Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]
  • Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]
  • Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]
  • Patison (Marika & Spokoarmia) - Klawisze
  • Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]
  • Jahcob Junior (Magara, James Ashen) - stukoty, rytmizacje , produkcja (drums, perc.)
  • Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)
  • Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty.

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas a podczas podróży zawsze jest święto państwowe, kto nie wsiada te