Frank Cosentino (Canada)

Koncerty, Gdynia

Data 17.10.2013 19:30
Miejsce Blues Club
Adres Portowa 9
Miejscowość Gdynia
Bilety 25 zł , ulgowy 15 zł

Zespól znajduje się na kanadyjskim rynku muzycznym od wczesnych lat 80ych. Od 1989 r. Frank Cosentino jest frontmanem tego blues-rockowego zespołu. Od tego czasu wydali oni 5 albumów. Ten ostatni, "Straight, No Chaser!" - w lecie 2012 r.

Od czasu, kiedy Frank miał pięć lat, gitary graja ogromną rolę w jego życiu. Wszystko zaczęło się jednak na większą skale od ujrzenia Jimi'ego Hendrixa, podczas jednego z jego wspaniałych koncertów w Toronto w 1968 r.

Niektórzy twierdza, że dźwięk, który przeszedł przez ręce tego wspaniałego artysty był jak święte muzyczne przebudzenie dla Franka. Od tamtego czasu zespół zagrał już ponad 10 000 koncertów!

Frank swoja popularność zasługuje co najmniej 250 występom rocznie(głównie po Ameryce Północnej)! Miał on również okazję w swojej karierze dzielić scenę z legendarnymi muzykami sceny bluesowej, takimi jak James Cotton, Buddy Guy, Johnny Winter, Jeff Healy, Robben Ford, Duke Robillard, gitarzystą Phil X (Bon Jovi, Alice Cooper) oraz z tymi młodszymi, Phillip'em Sayce, Anthonym Gomes und Sue Foley.