Indios Bravos wraca do Trojmiasta z nowym materiałem

Koncerty, Gdynia

Data 27.10.2013 19:00
Miejsce Klub Ucho
Adres Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 35 zł , w przedsprzedaży 30 zł

Już 27 października na deskach gdyńskiego Ucha wystąpi Indios Bravos. Podczas koncertu będzie można również usłyszeć utwory z najnowszej płyty zespołu pt. "Jatata", nad którą grupa właśnie kończy prace.

[IMG]2[/IMG]

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna, grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy - Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - "Part One" (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą "Pałac Kultury"), jej nakład szybko został wyczerpany. W 2004 roku na rynku pojawił się pierwszy w pełni oficjalny album zespołu - "Mental Revolution". Przyniósł on takie przeboje jak piosenki "Pom pom", "Tak to tak" czy "Sign". Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja - "Mental Revolution (extended version)" ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 otrzymał "złotego bączka" i poraz kolejny zagrał na festiwalu. Następna płyta zespołu, nosząca tytuł "Peace!" (początkowo album miał się nazywać "Tu i Teraz"), ukazała się w październiku 2007 roku. Promującymi ją singlami były utwory "Wolna wola" oraz "Mówię do Ciebie i siebie". Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki. 13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana "Indios Bravos", zaś 4 grudnia - "On Stage", na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja 23 października 2009.

Obecnie zespół kończy pracę nad nowy albumem "JATATA", którego premiera przewidziana jest na październik 2013 roku, a nowe utwory już dziś można usłyszeć na koncertach.

Obecny skład:

  • Piotr Banach - gitara
  • Piotr Gutkowski (Gutek) - śpiew
  • Krzysztof Sak - gitara
  • Rysiek Łabul - gitara basowa
  • Lech Grochala - instrumenty perkusyjne (od września 2007)