Ścianka

Koncerty, Sopot

Data 13.10.2013 19:30
Miejsce S.F.I.N.K.S 700
Adres al. Franciszka Mamuszki 1
Miejscowość Sopot
Bilety Przedsprzedaż - 25 W dniu imprezy - 35 zł

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych. Koncertuje od jesieni 1994 roku. Nagrywa i wydaje od wiosny 1998 roku. Ich styl jest trudny do zdefiniowania - łączy surową pre-punkową energię i freejazzowe szaleństwo.

Piękne, czasem delikatne melodie. Dźwiękowy dramat? Czemu nie. Szeroki zakres emocji i formy, intensywny przekaz. Siekiera, piórko i trochę rdzy. Powietrze. Każda z ich płyt jest nieco inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, a potem w Warszawie. Każda otrzymała najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej. Obecnie pracują nad kolejnym mocno oczekiwanym albumem "Come November".

Lider zespołu, Maciek Cieślak, występuje również jako członek i założyciel grupy Cieślak i Księżniczki oraz zespołu Lenny Valentino. Uważany za jednego z najlepszych producentów muzycznych w Polsce, ma na swoim koncie realizację wielu albumów, w tym między innymi grup: Myslovitz, Lollipop, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Kyst; współpracę z Arturem Rojkiem i Andrzejem Smolikiem. Michał Biela, basista grupy, jest członkiem formacji Kristen - zespołu niezwykle cenionego zarówno przez dziennikarzy muzycznych jak i fanów wytrawnych post-rockowych brzmień.

  • http://www.facebook.com/thescianka
  • http://myspace.com/scianka
  • http://scianka.com/

THE ESTHETICS

The Esthetics czyli świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji. Tyle my o sobie, resztę oceńcie sami.

  • http://www.facebook.com/theesthetics
  • http://theesthetics.bandcamp.com/
  • http://instagram.com/the_esthetics