Domowe Melodie w Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 14.10.2013 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 35 zł , w przedsprzedaży 30 zł

Pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu i podbili serca słuchaczy - od małych do tych już całkiem dużych.

[IMG_L]2[/IMG_L]

Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy Grażce, która stoi przed życiowym dylematem, śpiewa już cała Polska. Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop. Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali - wydało im życie. Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że “chcą po prostu grać i śpiewać”. Na tegorocznym Heineken Open'er Festival zagrali koncert, o którym będzie się mówić jeszcze bardzo długo - namiot Alter Space podobno jeszcze nigdy nie przeżył takiego oblężenia. Rozkochali w sobie również samą Katarzynę Nosowską, która zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu, niezwykłym projekcie, którym współdowodzi już drugi rok z rzędu.

[IMG_L]3[/IMG_L]

Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012. Płyta grupy wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę, w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych cenionych artystów. Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe - "Grażka" zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. W przeszłości podobnego wyczynu dokonało jedynie siedem utworów. Świeżo po powrocie z Islandii, gdzie zdobyli serca zarówno Polaków, jak i Islandczyków, są pełni energii, by ruszyć w kolejną trasę po Polsce i zarażać publiczność swoją wyjątkową muzyką.

Skład zespołu:

  • Justyna Jucho Chowaniak - kompozycja, wokal
  • Staszek Czyżewski - kontrabas
  • Kuba Dykiert - gitara, perkusja