Happysad w jesiennej trasie koncertowej

Koncerty, Gdynia

Data 12.10.2013 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 40 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Happysad rusza w kolejną trasę. Po letnim sezonie koncertów plenerowych czas na jesienne spotkania z zespołem w klubach muzycznych większych miast Polski.

To oczywiście idealny czas i miejsce na zobaczenie zespołu w naturalnym środowisku z którego się wywodzi – w ciasnych, gorących klubach i w bliskim kontakcie z publicznością. Wraz z rozpoczęciem trasy do sprzedaży na koncertach i sprzedaży wysyłkowej trafi śpiewnik, zbierający wszystkie publikowane piosenki zespołu i kilka tych nigdzie nie zarejestrowanych. W estetycznym wydaniu znajdzie się miejsce na piosenki rozpisane na akordy, a co ciekawsze - tematy czy zagrywki przedstawione będą w postaci tabów. W związku z tym wydawnictwem happysad daje fanom możliwość zaśpiewania oraz zagrania któregoś ze swoich utworów na scenie podczas koncertu. Więcej szczegółów zespół podaje na swoim facebooku (facebook.pl/happysadpl). Z racji pracy nad nową płytą spodziewać się można także utworów zapowiadających to wydawnictwo.

[IMG_R]2[/IMG_R]

happysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 roku nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Singlowy utwór promujący tę płytę „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki. W kwietniu 2007 roku magazyn "Teraz Rock" umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50. najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu "Teraz Rock" plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Koncertowe wydawnictwo DVD happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008. W maju 2009 roku DVD uzyskało status platynowej płyty. 19 października 2009 miała miejsce premiera czwartego krążka pod tytułem "Mów mi dobrze". Obecnie album ma status złotej płyty. W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podusmowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

[IMG_L]3[/IMG_L]

W lutym 2012 roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywał materiał na kolejną płytę. Wydawnictwo nosi nazwę "Ciepło/Zimno" i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór ,,Stare miasto". Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5 września 2012 i w pierwszym tygodniu zawitała na pierwsze miejsce OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a na początku listopada uzyskała status złotej płyty. Jesienią 2013 roku do sprzedaży na koncertach trafi śpiewnik ze wszystkimi publikowanymi i kilkoma niepublikowanymi utworami śpiewanymi przez happysad, uzupełnionymi gdzieniegdzie o tabulatury i nuty.

Skład:

  • Kuba Kawalec - vocal, gitara
  • Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, vocal
  • Artur Telka – bas
  • Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

Gościnnie na koncertach: Daniel Pomorski – trąbka, klawisze